دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۲

افزایش ۴.۵ برابری مصرف ترافیک شبکه اینترنت مشترکان خانگی خراسان جنوبی

مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی از افزایش ۴.۵ برابری مصرف ترافیک شبکه اینترنت مشترکان خانگی خراسان جنوبی خبر داد.
افزایش ۴.۵ برابری مصرف ترافیک شبکه اینترنت مشترکان خانگی خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسن آذری نصرآباد اظهار داشت: با توجه به شرایط خاصی که در کشور به وجود آمده (شیوع بیماری کرونا) نگاه‌ها به استفاده از خدمات غیر حضوری بیشتر شده که نیز نیاز به اطلاع رسانی بیشتری در این راستا به مردم داریم.
مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی ادامه داد: تا قبل از شیوع کرونا مصرف شبکه عادی بود اما با توجه به سیاست‌های وزارت بهداشت و توجه به شعار "در خانه بمانیم" در فاصله کوتاهی اثرات خود را گذاشت و مصرف افزایش یافت.

وی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا آمار مشترکان اینترنت استان زیاد شده است گفت: مصرف شبکه نیز 4.5 برابر رشد داشته است.
مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی بیان کرد: تا قبل از شیوع ویروس کرونا به صورت میانگین 40 درصد از ظرفیت مخابراتی زیر بار و 60 درصد ظرفیت خالی بود اما با کمک همکاران و تجهیزات نصب ظرفیت شبکه دیتای استان 2.5 برابر افزایش یافت.
آذری ادامه داد: قبل از شیوع کرونا مصرف ترافیک استان 22 ترا در بحث adsl بود که پس از شروع ویروس کرونا به 108 ترا رسید و با توجه به ترافیک رایگانی که در ابتدای شیوع ویروس به مشترکان اهدا شد مصرف ترافیک شبکه افزایش چشمگیری یافت و نسبت به قبل از شیوع کرونا 4.5 برابر شد.

وی با اشاره به اینکه در مراکز ما به صورت مستمر ترافیک سنجی به صورت روزانه انجام می‌شود که متناسب با نیاز توسعه‌های منطقه‌ای ایجاد شو افزود: این امر منجر شد توسعه‌های زیادی در کوتاه مدت انجام دهیم.
مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی با بیان اینکه در ایام کرونا مسئولیت مستقیم را در کنار دولت به عنوان بخش خصوصی بر عهده گرفتیم تا به دولت کمک کنیم افزود: در این راستا افزایش پهنای باند نیز در 36 مرکز مخابراتی انجام شد.

آذری تصریح کرد: بسیاری از نقاط با مشکل کمبود پورت مواجه شدند که توسعه پورت‌های دیتا در بسیاری از روستاها و نقاط از دیگر اقدامات انجام شده بود.
وی با اشاره اینکه در برخی قسمت‌ها به ویژه در مراکزی که به صورت مستمر ترافیک سنجی انجام می‌شد  بهینه سازی لازم صورت گرفت.مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا برای راه‌اندازی سرویس 4030 و خدمات دهی بهداشتی رایگان نیز اقدامات مرتبط انجام گرفت.

توسعه 50 مرکز با بیش از 4 هزار پورت adsl در استان
آذری با بیان اینکه توسعه 50 مرکز با بیش از 4 هزار پورت adsl نیز در استان انجام شده است بیان کرد: تا پایان سال گذشته در حوزه ارتباطات موبایل، دیتا و تلفن ثابت 320 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شد که بسیار رقم چشمگیری است.
وی تاکید کرد: در بحث تلفن همراه نیز اقدامات خوبی انجام گرفت و در سال گذشته 51 سایت همراه اول از محل اعتبارات دولتی (uso) در 51 روستای استان نصب و راه‌اندازی شد.

مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی به توسعه پروژه‌های همراه در شهرها و روستاها نیز اشاره و تصریح کرد: در این راستا ایجاد سایت‌های جدید و افزایش تکنولوژی سایت‌های قبل نیز از دیگر اقداماتی بود که در قالب پروژه‌هایuso انجام شد.
وی از انجام 180 کیلومتر فیبررسانی نوری برای روستاها نیز خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از آن‌ها به بهره‌برداری رسیده که ماحصل آن توسعه ارتباط دیتا در روستاها بوده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۳۶۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تلفن همراه , خراسان جنوبی , مخابرات , اینترنت