سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۱
آیت‌الله رئیسی:

ایجاد اشتغال و عدالت اقتصادی جلوی فساد اجتماعی را می‌گیرد/ هیچ مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد

رئیس قوه قضائیه، فقر را محصول بی عدالتی اجتماعی دانست و گفت: راهکار مبارزه با فقر، فساد و تبعیض، اجرای عدالت است.
ایجاد اشتغال و عدالت اقتصادی جلوی فساد اجتماعی را می‌گیرد/ هیچ مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، صبح امروز سه‌شنبه طی سخنانی در آیین شکرانه ایجاد ۱۵۰ هزار شغل با همت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، اظهار کرد: شاید اگر همه تلاش‌های ستاد اجرایی را می‌شد به نمایش گذاشت مشخص می‌شد گام‌های ارزشمند و ماندگاری در جهت تولید و اشتغال و کار دانش بنیان و تحقق منویات مقام معظم رهبری برداشته شده است و از ریاست ستاد و اعضای فرهیخته ستاد تشکر می‌کنم.
وی تصریح کرد: از هنر‌های ستاد فرمان اجرایی این بوده است که تولید ثروت کند و نیرو‌های کارآمد را گرد هم آورد؛ چهره‌هایی که در حد وزیر و یا معاون وزیر هستند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه امروز با مشکلات و تنگنا‌هایی مواجهیم که دشمن برای ما ایجاد کرده است، افزود: گام‌های بسیاری در این چهل سال برداشته شده است اما باید گام‌های بیشتری برداشته شود.
وی با تأکید بر اینکه فقرزدایی و محرومیت زدایی از مسائل مهم است، گفت: در مملکتی که در جای جای آن ثروت خوابیده است نباید چهره کریه فقر، مناطق مختلف کشور ما را بپوشاند.

رئیس قوه قضائیه، فقر را محصول بی عدالتی اجتماعی دانست و بیان داشت: راهکار مبارزه با فقر و فساد و تبعیض اجرای عدالت است.
آیت الله رئیسی با تأکید بر اینکه اجرای عدالت در همه بخش‌ها در کشور بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: در حوزه قضایی اجرای عدالت برای ما محوری‌ترین نکته است. آنچه می‌تواند جلوی تولید پرونده و فساد اجتماعی را بگیرد، عدالت اقتصادی و ایجاد اشتغال است.
وی افزود: وقتی مقام معظم رهبری می‌فرمایند رونق تولید و جهش تولید، معلوم می‌شود که امروز دوای همه درد‌های جامعه ما در رونق و جهش تولید است.
رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: امروز دولت، نهاد‌ها، سازمانها، نیرو‌های مسلح و همه بخش‌ها در جهت توانمندی اقتصادی، توانمندی امنیتی و در حوزه فرهنگ تلاش کنند؛ چراکه ایران قوی، اقتصاد قوی و امنیت قوی می‌خواهد.

آیت الله رئیسی با تاکید براینکه می‌توانیم در مقابل توطئه‌ها و کارشکنی‌های دشمن و تهدید‌ها ایستادگی کنیم، از ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان جلوه «ما می‌توانیم» یاد کرد.
وی ادامه داد: از دغدغه‌های امروزی که کشور ما با آن مواجه بوده اشتغال است و امروز گفتند ۱۵۰ هزار اشتغال ایجاد شده است؛ مسأله اشتغال بسیار مهم است.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه اشتغال در کاهش ورودی پرونده نقش مهمی دارد، یکی از راه‌های کاهش جرم را افزایش تولید و اشتغال و کاهش فقر است.

آیت الله رئیسی ادامه داد: به هیچ عنوان نباید سیاست‌های اقتصادی، منافع ملی و دستیابی به منافع ملی را به آنچه در خارج این مرزها می‌گذرد، گره زد. می‌شود با همین ظرفیت و نیروی کار جوان، کارهای ماندگاری در کشور انجام داد.
وی خاطرنشان کرد: از بن دندان این سخن مقام معظم رهبری را باور دارم که راهکار رفع مشکلات این کشور در درون است و هیچ مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: در برخی نقاط کشور ما آب، خاک و هوای مناسب وجود دارد، فقط باید مجموعه ای باشد که این نیروی انسانی کارآمد و ثروت ملی را به کار گیرد تا هم تولید و هم اشتغال فعال شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۴۹۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , قوه قضائیه , آیت الله رئیسی , اشتعال