شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۲
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

فضای مجازی باید مدیریت شود

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در زمانی که باید فضای مجازی را مدیریت می‌کردند آن را رها کردند حال چه کسی پاسخگوی نسل جوان آینده خواهد بود گفت: کتاب غذای روح است اما باید دقت کرد برخی کتاب‌ها سم و برخی دواست.
فضای مجازی باید مدیریت شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی در دیدار با جانشین سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان و تعدادی از کارکنان اظهار داشت: انسان با حیوان حدود چهل تفاوت اصلی دارد که  یکی حس کنجکاوی است و انسان می‌خواهد بداند همان طور که تشنه و گرسنه می‌شویم دنبال آب و غذا هستیم و به همین میزان انسان طالب به دنبال علم می‌گردد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: از دیگر تفاوت‌های انسان با حیوان حس کنجکاوی است که جنبه ارشادی خبری دارد.

وی افزود: در روایات که کنار هم می‌گذاریم گویی فلسفه همه چیز برای این است که انسان به جایگاه علمش برسد و گویی دنیا مقدمه‌ای ‌است که انسان در فراگیری علم جایگاه اصلی خود را پیدا کند. 
عبادی عنوان کرد: در زمانی واقع شدیم که  آخرالزمان است و انسان و اسلام غریب واقع شده و آن قدر انسان را ابزار کردند که خود را فراموش کرده در حدی که دنبال لقمه نان و سقفی است.

امام جمعه بیرجند عنوان کرد: اهمیت کتاب این است که حامل علم است و هر چند  کتاب مانند سفره‌ای است که خوراک ما  در آن وجود دارد و خوراک روح ما کتاب و  علم است اما باید توجه داشت که  نه پای هر سفره و نه پای هر کتابی باید نشست.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در زمانی که باید فضای مجازی را مدیریت می‌کردند آن را رها کردند حال چه کسی پاسخگوی نسل جوان آینده خواهد بود گفت: کتاب غذای روح است اما باید دقت کرد برخی کتابها سمی و برخی دوا هستند.
جانشین سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی نی در این دیدار از وجود 77 باب کتابخانه عمومی در استان خبر داد و گفت: این کتابخانه‌ها به بیش از 58 هزار نفر عضو خدمت ارائه می‌دهند.

محمود حاجی اظهار داشت: 77 باب کتابخانه  عمومی با 950 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان داریم.
وی افزود: بزرگترین کتابخانه روستایی کشور را در خوانشرف نهبندان داریم که از نظر غنای منابع موجود بزرگترین کتابخانه روستایی کشور است. 
جانشین سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی افزود: 24 باب کتابخانه روستایی داریم  و 136 پرسنل در 77 باب کتابخانه و اداره کل مشغول خدمت هستند که در 5 سال اخیر جهش قابل ملاحظه در ایجاد کتابخانه جدید و توجه به نقاط روستایی داشته‌ایم.

حاجی عنوان کرد: در پنج سال اخیر بیشتر کتابخانه‌های ما در بخش اموال به روزرسانی و شاداب سازی شده و به حد مطلوب رسیده است و شاهد رشد افزایش اعضای کتابخانه‌ها بوده‌ایم.
وی گفت: توجه به نقاط روستایی کمتر برخوردار در  دستور کار ما قرار گرفت و با ایجاد 24 کتابخانه روستایی می‌توانیم بگوییم که بیشتر روستاهای بالای دو هزار نفر از نعمت کتابخانه  برخوردارند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۵۸۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آیت الله عبادی , بیرجند , خراسان جنوبی , کتابخانه