شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۹

آمادگی استانداری خراسان جنوبی برای حمایت از سرمایه‌گذاران معدن

استاندار خراسان جنوبی گفت: از سرمایه‌گذاران حوزه معدن استان استقبال و برای حمایت و همراهی با آنان اعلام آمادگی می‌کنیم.
آمادگی استانداری خراسان جنوبی برای حمایت از سرمایه‌گذاران معدن
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در نشست بحث و تبادل نظر درخصوص معادن و صنایع معدنی استان با مدیرعامل شرکت ایمیدرو افزود: خراسان جنوبی از استان‌های برخوردار به لحاظ کمیت معادن و کیفیت ذخایر معدنی است و به همین جهت بهشت معادن نامیده می‌شود. 
وی با تاکید بر وسعت گسترده استان، متذکر شد: به اندازه پهناوری استان، ذخایر غنی و متعددی داریم که متأسفانه به قدر کافی مورد بهره‌برداری قرار نگرفته‌اند. 

استاندار خراسان جنوبی گفت: به طور ویژه علاقمندم به عنوان نهضت، جهش و انقلاب به اکتشافات جدید ورود کنیم و مطالعات صورت گرفته قبلی را نیز به نتیجه برسانیم. 
وی افزود: تحقق این برنامه، علاوه بر تولید ثروت در منطقه، درآمدزایی برای مردم به همراه داشته و به توسعه پایدار می‌انجامد. 
ملانوری اظهار داشت: نکته مهم این است که همزمان با برنامه‌ریزی برای اجرای کار در حوزه‌های معدنی، مسئولیت‌های اجتماعی را هم مورد توجه قرار دهیم. 

وی گفت: کار نباید به شکلی انجام شود که از منابع و ذخایر برداشت شود اما مردم از آن بهره‌مند نشوند. 
در این نشست درخصوص آخرین وضعیت فولاد قاینات، طلای هیرد نهبندان، معادن ذغالسنگ طبس و سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع مس ایران در استان بحث و تبادل نظر شد. 
استاندار خراسان جنوبی در جمع‌بندی موارد مطرح شده در جلسه عنوان کرد: مشکلات و موارد مرتبط با استان، سریعا پیگیری و اقدام خواهد شد. 

ملانوری بر راه‌اندازی به موقع فولاد قاینات، طلای هیرد و تعیین تکلیف محدوده‌های اکتشافی در اختیار ایمیدرو تاکید کرد. 
این نشست با حضور مدیران زیر مجموعه شرکت ایمیدرو، شرکت ملی صنایع مس، شرکت ملی فولاد و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران که در استان سرمایه‌گذاری کرده‌اند همچنین کارشناسان و مدیران ایمیدرو برگزار شد. 
مدیران حاضر ضمن ارائه گزارش‌های جامع درخصوص اقداماتی که در استان انجام داده‌اند، بازتاب و نتیجه کارها را ارائه کردند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۵۹۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , استاندار , خراسان جنوبی , بیرجند , معدن , سرمایه گذاری