سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۷
امام جمعه بیرجند:

هیچ امانتی بالاتر از حفظ هویت فرهنگی مردم نیست

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: متولیان فرهنگی امانت دار مردم هستند و هیچ امانتی بالاتر از فرهنگ مردم نیست و در این حوزه فرصت بسیار خوبی نصیب ما شده که هیچ عبادتی بهتر از این وجود ندارد.
هیچ امانتی بالاتر از حفظ هویت فرهنگی مردم نیست
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی در نشست بررسی اسناد فرهنگی استان با اشاره به اهمیت بالای تدوین نقشه مهندسی فرهنگی کشور اظهار داشت: انسان خلقتا یک موجود فرهنگی است و همه امورش را بر اساس یک دیدگاه تنظیم می‌کند.
وی گفت: بعثت و مکتب انبیاء یک مکتب فرهنگی است که شامل همه امور فرهنگی فردی، شخصی، خانوادگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و غیره می‌شود و هیچ موضوعی خارج از موضوع فرهنگ نیست و به نحوی زیرمجموعه فرهنگ محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انقلاب ما همان "اسلام ماست نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد" افزود: متولیان فرهنگی باید در حفظ و نگهداری از این امانت تلاش کنیم. در این 40 سال با موانع زیادی رو برو بوده‌ایم، موانعی از قبیل جنگ‌ها و ترورها که بر سر راه ما بوده است اما این موانع فقط مربوط به زمان ما نیست و بر سر راه تمام پیامبران الهی بوده است.
امام جمعه بیرجند در ادامه عنوان کرد: حرکت ما مانند کاروانی است که حرکت می‌کند و در مسیر حرکت با بادهای شدید مواجه می‌شود که بعضا ممکن است باد مخالف به حدی شدید باشد که این کاروان ناچار باشد که یک توقف‌های اندکی بکند. با انواع مشکلات روبرو بودیم و هستیم و همه اینها را پشت سر خواهیم گذاشت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مسئله فرهنگ موضوعی نیست که تنها مربوط به این استان و کشور باشد اظهار داشت: انحراف فرهنگی و فقدان فرهنگ باعث می‌شود بشر خودش را از بین ببرد و آسایش را از سطح جهان سلب کند.
عبادی خاطرنشان کرد: علاج این دردهای بزرگ جهانی بازگشت به آرمان‌های مکتب انبیاء علیها سلام است و سرآمد آنها اسلام است که همه‌ صاحب نظران چه دوست و چه دشمن به آن اذعان دارند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۶۱۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آیت الله عبادی , بیرجند , خراسان جنوبی