چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۲

آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در ۱۰ محله بیرجند

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف کنترل و کاهش آمار استان، در نقاط پرخطر استان اجرایی می‌شود.
آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در ۱۰ محله بیرجند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهدی هنری در مورد طرح شهید قاسم سلیمانی، اظهار کرد: این طرح محله محور بوده که به منظور مقابله با ویروس کرونا، در ۱۰ محله بیرجند آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این طرح در نقاط پرخطر استان اجرایی می‌شود، افزود: در این طرح و در صورت اجرای موفق طی حداکثر دو ماه آینده شاهد کاهش آمار مبتلایان خواهیم بود.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: افراد در معرض خطر تحت مراقبت قرار می‌گیرند و تلاش می‌شود تا نیازهای آنان تامین شود که نیاز به حضورشان در خارج از منزل نباشد.

هنری با بیان اینکه مکان‌های خاصی نیز برای افراد کرونا مثبت که شرایط مناسب برای ماندن در خانه ندارند، تعبیه شده است، ادامه داد: در این طرح در راستای شناسایی سریع بیماران کرونایی غربالگری به صورت خانه به خانه نیز انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه مهم‌ترین گام درطرح شهید حاج قاسم سلیمانی، اجرای قرنطینه معکوس است، افزود: افراد در معرض خطر، شامل سالمندان و افراد با بیش از ۶۰ سال سن، زنان باردار، اقشار کم درآمد و... تحت مراقبت و کنترل قرار می‌گیرند.
هنری خاطرنشان کرد: در طرح محله محور با مراجعه به  افراد سالمند و تأمین نیازهای اولیه آن‌ها، میزان مراجعه آنها به بیرون از منزل کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۶۳۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج سازندگی , خراسان جنوبی , بیرجند , حاج قاسم سلیمانی