پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۵

گروه جهادی بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی در حاشیه شهر بیرجند فعال می‌شود

دبیر جمعیت امام حسن(ع) بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی گفت: گروه جهادی امام حسن(ع) بسیج دانشجویی خراسان جنوبی پا را از یک گروه جهادی فراتر گذاشته و اکنون برای رفع مشکلات حاشیه شهر از جمله مشکلات علمی و معیشتی و بیماری کرونا فعالیت می‌کند.
گروه جهادی بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی در حاشیه شهر بیرجند فعال می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، گروه‌های جهادی گروه‌هایی هستند که با هدف محرومیت‌زدایی تشکیل شده‌اند و برای رفع مشکلات از یک استان، شهر، روستا و افراد دور افتاده از امکانات، دست به کار می‌شوند.

تاکنون فعالیت های گروه های جهادی را در کارهای عمرانی و سازندگی دیده‌ایم اما گروه جهادی امام حسن(ع) بسیج دانشجویی خراسان جنوبی پا در همه زمینه‌ها گذاشته و اکنون در زمینه‌های علمی، پزشکی، معیشتی و کرونا، رفع مشکلات حاشیه شهر، مطالبه‌گری از مسئولان و عمرانی فعالیت‌های شایسته‌ای انجام می‌دهد.
اجرای طرح موفق "همسفره و همسایه" در خراسان جنوبی به همت همین بسیجی‌ها رقم خورد و توانست در کشور یک طرح برجسته مطرح شود و این گروه جهادی را به عنوان یک گروه برتر معرفی کند.

دبیر جمعیت امام حسن(ع) بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی که به عنوان گروه برتر دانشجویی و اردوهای جهادی معرفی شده است، صبح امروز در نشستی اظهار داشت: فضای جمعیت امام حسن مجتبی (ع) متشکل از دانشجویان جهادی طیف دانشگاه‌ها است و جمعی را تشکیل دادیم که اساس نامه آن کشوری است.

سیدجواد موسوی‌خواه بیان کرد: مقام معظم رهبری سال 1395 در بحث آسیب‌های اجتماعی دغدغه‌هایی را مطرح کردند و در این راستا تصمیم گرفتیم با تشکیل گروه جهادی سعی کنیم تا حدودی این دغدغه‌ها را مرتفع کنیم.
دبیر جمعیت امام حسن(ع) بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی افزود: کار را با 30 دانشجو آغاز کردیم و اکنون 106 دانشجو عضو این جمعیت هستند.

موسوی‌خواه ادامه داد: رویکرد ما این بود که فضای تشکیلاتی مانند اردوی جهادی و منحصر به حوزه و یک روستای خاص نباشد بلکه در طول سال فعالیت داشته باشد.
وی گفت: سعی کرده‌ایم تخصصی‌تر و به گفته امام خامنه‌ای، مسئله‌محور کار کنیم که این بیشتر در حوزه اجتماعی و آموزشی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۷۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج دانشجویی , خراسان جنوبی , بیرجند