يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۰

کشف و ضبط ۳۱ میلیارد کالای قاچاق در خراسان‌جنوبی

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی با اشاره به کشف و ضبط ۳۱ میلیارد تومان کالای قاچاق گفت: طی ‌ماموریت‌های مختلف تعداد سه نفر از همکاران مجروح شده‌اند و در دستگیری اشرار نیز ۳۰۰ درصد توفیقات داشته‌ایم.
کشف و ضبط ۳۱ میلیارد کالای قاچاق در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سردار ناصر فرشید ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌ها اظهار داشت: جهادگران عرصه اطلاع‌رسانی در زمینه‌های آگاه‌سازی؛ هوشیاری، روشنگری و تصویرسازی اقدامات نیروی انتظامی به مردم ولایتمدار خراسان‌جنوبی نقش ارزنده‌ و تاثیرگذارای دارند.
وی با تاکید بر تولید امنیت و حفط سلامت جامعه افزود: در راستای ارتقاء خدمت‌رسانی به مردم
همه دستگاه‌ها و در تمام حوزه‌ها دخیل هستند و این موضوع از عهده یک دستگاه به تنهایی بر نمی‌‌آید.

دستگیری ۱۷۰۰۰ نفر طی ۹ ماه
فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی از دستگیری ۱۷ هزار نفر در جرائم مختلف ماموریتی طی ۹ ماه امسال و رشد ۹ درصدی این آمار نسبت به مدت مشابه خبر داد و گفت: با متلاشی شدن ۸۶ باند مرتبط با مواد مخدر ۶۰ تن انواع مواد کشف و ضبط و شش هزار و ۵۰۰ قاچاقچی دستگیر شدند.

فرشید با بیان اینکه ۷۱ درصد از دستگیرشدگان مواد مخدر بیکار، ۹درصد بی‌سواد، ۸۹ درصد دیپلم و کمتر و دو درصد دانشگاهی بوده‌اند، یادآور شد: ۵۵ درصد از آنان سن ۳۰ تا ۴۰ سال، ۲۴ درصد سن ۱۵ تا ۲۹ سال را داشته‌اند.
وی از کاهش ۷۴ نفره جان‌باختگان تصادف در محورهای مواصلاتی و معابر شهری استان طی سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: تعداد هزار و ۶۹۸ نفر در معابر شهری مجروح و ۲۰ نفر نیز منجر به فوت شده و همچنین هزار و ۸۵۹ نفر در تصادفات جاده‌ای مجروح و ۱۵۷ نفر نیز جان باخته‌اند.

افزایش ۲۷ درصدی سرقت‌های جزئی
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه بیشترین وقوع سرقت‌های سال جاری را سرقت‌های خرد از اماکن خصوصی و دولتی تشکیل می‌دهند، گفت: ۲۶ درصد سرقت‌ها مربوط به لوازم و محتویات خودروها، ۹ درصد منازل و پنج درصد موتورسیکلت، یک درصد مغازه‌ها و ۳ سرقت خودرو بوده که ۷۵ درصد از سرقت‌ها کشف شده است.

فرشید با اشاره به کشف و ضبط ۳۱ میلیارد تومان کالای قاچاق خاطرنشان کرد: طی ماموریت‌های مختلف تعداد سه نفر از همکاران مجروح شده‌اند و در دستگیری اشرار نیز ۳۰۰ درصد توفیقات داشته‌ایم.
وی با اشاره به فعال بودن دوایر مددکاری اجتماعی و مرکز مشاوره‌ای خانواده در کلانتری‌ها اظهار داشت: از تعداد ۱۱ هزار ۶۵۴ پرونده تشکیل شده در این مراکز بیش از ۸۳ درصد منجر به صلح شده است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی عنوان داشت: در راستای ارتقاء سلامت مردم و اجرای اعمال محدودیت‌های ستاد ویروس کرونا در مبادی ورودی شهرهای خراسان‌جنوبی ۱۸۰ نفر از پرسنل نیروی انتظامی مستقر شده‌اند، به ۲۱ هزار و ۷۰۰ نفر از رانندگان پیامک ‌ارسال شده و به ۱۵۰ هزار و ۹۸۰ نفر از رانندگان نیز تذکر لسانی‌ داده شده است.

فرشید از کاهش هفت درصدی جرائم سایبری و فضای مجازی و افزایش ۲۷ درصد کشفیات این حوزه در سال جاری خبر داد و گفت: ۴۷ درصد از جرائم سایبری و فضای مجازی کلاهبردی، ۲۷ درصد اینترنتی، هفت درصد هتک حرمت و نشر اکاذیب، پنج درصد مزاحمت و تهدید بوده است.

انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۷۶۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , نیروی انتظامی , قاچاق