دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۱

توزیع واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌های خراسان‌جنوبی

معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه توزیع واکسن آنفلوآنزا از هفته گذشته در داروخانه‌های خراسان‌جنوبی آغاز شده است، گفت: تحویل واکسن تنها با ارائه کارت ملی ممکن است.
توزیع واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌های خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا آهنی اظهار کرد: واکسن آنفلوآنزا از هفته گذشته در سطح داروخانه‌های خراسان‌جنوبی توزیع شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه با این توزیع مردم برای دسترسی به این واکسن مشکل خاصی ندارند، بیان‌کرد: البته واکسن آنفلوآنزا تنها با ارائه کارت ملی در داروخانه توزیع و به شهروندان ارائه می‌شود.
آهنی گفت: در حال حاضر مشکل و مسئله خاصی در خصوص واکسن آنفلوآنزا در استان نداریم و افرادی که متقاضی این واکسن هستند، می‌توانند به داروخانه‌های متقاضی که واکسن دریافت کرده‌اند، مراجعه کنند.

وی در خصوص نحوه توزیع واکسن آنفلوآنزا نیز یادآور شد: با توجه به راه‌اندازی سامانه ttac تحویل این واکسن به بیماران تنها از طریق کد ملی انجام می‌شود.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: به هیچ وجه امکان دریافت واکسن خارج از این سامانه برای افراد متقاضی در سطح کشور وجود ندارد و هر فرد نیز تنها می‌توانند یک واکسن آنفلوآنزا از داروخانه‌ها دریافت کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۷۶۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , آنفولانزا , واکسن