پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۳

ایجاد ۴۷۱ فرصت شغلی با ایجاد ۳۷ تعاونی در خراسان‌جنوبی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: ۳۷ شرکت تعاونی جدید طی ۹ ماهه امسال در استان با عضویت ۴۳۸ زن و هزار و ۲۴۳ مرد تشکیل شده است.
ایجاد ۴۷۱ فرصت شغلی با ایجاد ۳۷ تعاونی در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا اشرفی با اشاره به اهمیت مشاغل خانگی، اظهار داشت: مشاغل خانگی دارای ظرفیت‌ها و توانایی‌های قابل توجه برای ایجاد اشتغال است.

وی به اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اشاره کرد و بیان داشت: در این برنامه توانمند سازی، مهارت‌آموزی، تجربه‌اندوزی، هدایت و مشاوره شغلی، راه‌اندازی و تثبیت فعالیت‌های اقتصادی با توجه به مزیت‌های منطقه و آشنایی با انواع مدل‌های کسب و کار مشاغل خانگی، خویش‌فرمایی، شبکه‌سازی، زنجیره ارزش، اتصال به برندها و بنگاه‌های بالادستی و غیره در نظر گرفته شده است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی مطرح کرد: این طرح در سه فاز شناسایی مزیت‌ها، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار اجرا می‌شود که در استان منتهی به شکل‌گیری سه شبکه پوشاک، عسل و حوله‌بافی و شش برند شده و ۴۴۰ نفر در این طرح شاغل شده‌اند.
اشرفی عنوان کرد: متقاضیان برای ثبت‌نام و استفاده از مزایای این طرح به سایت inhb.ir مراجعه کنند، دارا بودن سن بالای ۱۸ سال و عدم اشتغال به کار و نداشتن بیمه کارفرمایی از جمله شرایط ثبت‌نام در این طرح ملی است.
 
وی از تشکیل ۳۷ شرکت تعاونی جدید طی ۹ ماهه امسال در استان خبر داد و گفت: این تعداد تعاونی با ۴۳۸ عضو زن و هزار و ۲۴۳ عضو مرد تشکیل شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه با تشکیل این شرکت تعاونی‌ها ۴۷۱ فرصت شغلی در استان ایجاد شده، خاطرنشان کرد: این تعداد شرکت تعاونی با سرمایه‌گذاری بیش از ۸۸ میلیارد و ۹۰۱ میلیون ریال در گرایش‌های مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی تشکیل شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۷۷۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اشتغال , اقتصاد , خراسان جنوبی