استاندار خراسان‌جنوبی:

لزوم تعیین برنامه زمان‌بندی برای بازگشایی بازارچه مرزی یزدان

21 دی 1399 ساعت 12:15

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اهمیت بازگشایی بازارچه مرزی یزدان گفت: از معاونت هماهنگی امور اقتصادی می‌خواهم با نهایت جدیت و برنامه زمان‌بندی مشخص، زمینه بازگشایی این بازارچه مهم را فراهم نمایند.


به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حمید ملانوری صبح امروز در نشست هم‌اندیشی معاون و مدیران حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اظهار داشت: تأمین معاش شهروندان در جامعه اسلامی، موضوعی حیاتی است و حل مشکلات معیشتی شهروندان و تقویت اوضاع اقتصادی مردم همواره از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت بوده است، زیرا با بهبود آن، آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

وی به نامگذاری مداوم سال‌ها با موضوع اقتصادی از طرف مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره کرد و گفت: ابلاغ سیاست اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های دولت تدبیر و امید می‌تواند رونق تولید، رونق فضای کسب و کار، تنظیم بازار، تنظیم مراودات داخلی و خارجی، اتکا به تولیدات داخلی و عدم وابستگی به محصولات خارجی و درآمد پایدار را به ارمغان آورد.

ریاست بخشی از کارگروه‌ها به معاونین استاندار واگذار شود
استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به ریاست استاندار بر همه کارگروه‌های استان گفت: باید تدبیری اتخاذ شود تا ریاست بخشی از این کارگروه‌ها به معاونین استاندار واگذار شود.
ملانوری با تأکید بر ارتباط صلاحیت و تخصص سرمایه‌گذار با کاهش دغدغه‌های استان گفت: اگر آدم اهلیت‌دار، متخصص و توانمند که توجیه طرح اقتصادی وی برای دبیرخانه ستاد خاوران محرز گردیده، اقدم به راه‌اندازی واحد تولیدی نماید، فعالیت بسیاری از کارگروه‌های مرتبط با این واحد تولیدی کاهش یافته یا تعطیل می‌شود.
وی افزود: در موضوع اشتغال‌زایی و کارآفرینی باید به دنبال ایجاد حرفه‌ها و شغل‌هایی باشیم که بازار فروش و وضعیت سوددهی آن به‌طور نسبی تأمین شده و امنیت روانی کارآفرین مهیا گشته باشد.

برای بازگشایی بازارچه مرزی یزدان برنامه زمان‌بندی مشخص شود
استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اهمیت بازگشایی بازارچه مرزی یزدان گفت: از معاونت هماهنگی امور اقتصادی می‌خواهم با نهایت جدیت و برنامه زمان‌بندی مشخص، زمینه بازگشایی این بازارچه مهم را فراهم نمایند.
ملانوری، منابع و امکانات مردم را امانت‌هایی در دست مدیران دانست و گفت: باید با کارهای ماندگار و بزرگ، استان را به سمت توسعه متوازن، همه‌جانبه و پایدار پیش ببریم.
وی با تأکید بر پویایی و پرتحرک بودن دبیرخانه ستاد توسعه خاوران گفت: دبیرخانه نباید ایستا و ساکن باشد و باید با تمام قدرت فعال گردیده، با تشکیل مداوم کمیته‌ها همه طرح‌ها و ایده‌های سرمایه‌گذاری را به سرانجام برساند.

هدف‌ تشکیل ستاد خاوران کاهش بروکراسی اداری است
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: یکی از هدف‌های تشکیل ستاد خاوران، کاهش بروکراسی اداری موجود است.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 28801

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/28801/لزوم-تعیین-برنامه-زمان-بندی-بازگشایی-بازارچه-مرزی-یزدان

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir