سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۵

بروز آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان در خراسان‌جنوبی | واکسیناسیون گسترده مرغداری‌ها علیه آنفلوانزا

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، زنبور عسل و آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان‌جنوبی از تأمین یک و نیم میلیون دز واکسن آنفلوانزای فوق حاد برای استان خبر داد و گفت: علاوه بر پولت‌های تخمگذار، مرغ‌های تخمگذار تا سن ۷۶ هفته هم می‌توانند واکسینه شوند.
بروز آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان در خراسان‌جنوبی | واکسیناسیون گسترده مرغداری‌ها علیه آنفلوانزا
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، قاسم عجم اظهار داشت: با توجه به بروز آنفلوانزای فوق حاد در خراسان‌جنوبی، واکسن این بیماری به تعداد کافی تأمین شده و به متقاضیان تحویل می‌شود.
وی از تأمین یک و نیم میلیون دز واکسن آنفلوانزای فوق حاد برای استان خبر داد و گفت: علاوه بر پولت‌های تخمگذار، مرغ‌های تخمگذار تا سن ۷۶ هفته هم می‌توانند واکسینه شوند.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، زنبور عسل و آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: با توجه به بروز سه کانون، سیزدهمین استان مشمول برنامه واکسیناسیون آنفلوانزای فوق حاد تشخیص داده شده که باید تمام پولت‌های تولیدی استان باید اجباراً واکسینه شوند.

عجم تأکید کرد: این واکسن باید در دو نوبت به فاصله سه تا چهار هفته تزریق شود تا ایمنی کافی تا ۷۰ هفتگی ایجاد کند.
وی عنوان داشت: مرغداران تخم‌گذار به‌خصوص در شهرستان‌های بیرجند و خوسف برای پیشگیری از تلفات می‌توانند متقاضی واکسن شوند و برای این کار باید با شبکه دامپزشکی شهرستان تماس بگیرند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۸۱۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , آنفولانزا , واکسن