چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶

تالارهای پذیرایی خراسان جنوبی با یک سوم ظرفیت بازگشایی می‌شود

رئیس اتحادیه اغذیه ‌فروشان، رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی خراسان جنوبی از بازگشایی تالارهای پذیرایی با یک سوم ظرفیت خبر داد و گفت: بعد از دهه فاطمیه تالارها ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی با یک سوم ظرفیت میزبان مراسمات خواهند بود.
تالارهای پذیرایی خراسان جنوبی با یک سوم ظرفیت بازگشایی می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم،  دستور بازگشایی تالارها با ظرفیت یک سوم ابلاغ شده است و رئیس اتحادیه اغذیه‌فروشان، رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی خراسان جنوبی نیز از ابلاغ بازگشایی تالارها خبر داد و گفت: طبق مصوبات کشوری دستور بازگشایی تالارها با یک سوم ظرفیت از روز گذشته ابلاغ شده است.

محمودآبادی با بیان اینکه هرچند بازگشایی تالارها صرفه اقتصادی زیادی برای تالارها ندارد چرا که تالارهای بزرگ با وجود ظرفیت زیاد باید مراسم با یک سوم ظرفیت در آنجا برگزار خواهد شدگفت: در تالار با ظرفیت دو هزار نفر تنها باید بین 50 تا 100 نفر در آن حضور داشته باشند.
وی بیان کرد: در حال حاضر تالارها نسبت به ثبت نام برای برگزاری مراسم اقدام می‌کنند و به احتمال زیاد از اول بهمن مراسمات برگزار خواهد شد .

رئیس اتحادیه اغذیه‌فروشان، رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی خراسان جنوبی گفت: فضای اکثر تالارهای استان بزرگ است و از طرفی مردم هم به این نتیجه رسیده که برای برگزاری مراسم تنها 100 تا 120 نفر میهمان دعوت کنند که با این فرضیه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی انشالله مشکلی پیش نیاید و نکات بهداشتی به خوبی اجرا شود.

محمودآبادی ادامه داد: از آغاز کرونا تاکنون خسارت سنگینی بر تالارها وارد شده و صاحبان تالارهای پذیرایی با شیوع کرونا به صورت خودجوش نسبت به تعطیلی اقدام کردند تا حفظ سلامتی مردم و قطع زنجیره کرونا سهیم باشند.
وی عنوان کرد: برگزاری مراسم با میهمانان محدود در تالارهای پذیرایی به هیچ عنوان صرفه اقتصادی ندارد اما این کار ضمن اینکه از برگزاری مراسم و جشن‌های عروسی در خانه‌های کوچک و باغ‌ها جلوگیری می‌کند بسیاری از اصناف را هم پوشش اقتصادی می‌دهد و قابل نظارت است.

رئیس اتحادیه اغذیه‌فروشان، رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی خراسان جنوبی در پاسخ به اینکه آیا تسهیلات دولتی مرحمی بر درد تالارها بود یا نه گفت: متاسفانه بسیاری از تالارهای ما از این تسهیلات نتوانستند استفاده کنند چرا که هزینه باز پرداخت آن و مدت زمان کوتاه شروع اقساط از توان این صنف خارج بود و از این رو می‌طلبد دولتمردان بیشتر به فکر این قشر باشند و با پرداخت تسهیلات کم بهره و بلند مدت آنها را در جبران ضرر و زیان حمایت کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۸۲۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , عروسی , تالار