شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۶
استاندار خراسان جنوبی:

اجباری شدن بیمه واحدهای تولیدی در صنعت مرغداری الزامی است

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه اجباری شدن بیمه واحدهای تولیدی در صنعت مرغداری در استان الزامی است، گفت: واحدها باید قبل از جوجه ریزی اقدام به بیمه کنند.
اجباری شدن بیمه واحدهای تولیدی در صنعت مرغداری الزامی است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در جلسه بررسی آخرین وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و واحدهای آسیب دیده استان اظهار کرد: از مردم درخواست داریم تا اخبار و اطلاعات مربوط به وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را فقط از مراجع ذیصلاح دریافت کنند.
وی با بیان اینکه صنعت طیور یکی از موفق ترین صنایع استان است که از زنجیره کامل تولید نیز برخوردار است، گفت: از تلاش های صورت گرفته توسط کارآفرینان حوزه صنعت طیور استان تقدیر و تشکر می شود.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد:  تولید 58 هزار تن مرغ، نشان دهنده موفقیت صنعت پرورش طیور در استان است و این ظرفیت کم نظیر را باید به همه استعدادهای مثال زدنی خطه زرخیز خراسان جنوبی اضافه کرد.
ملانوری تصریح کرد: باید از همه تولیدکنندگان این حوزه که با وجود همه مسائل به وجود آمده، همواره در تأمین پایدار مرغ  و تخم مرغ استان تلاش کرده اند تقدیر کرد و همچنین حتماً باید مسائل پیشگیرانه و واکسیناسیون در 634 واحد تولیدی مرغ گوشتی و 46 واحد مرغ تخم گذار استان با حساسیت ویژه صورت پذیرد.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و  آموزش به روز در این خصوص به واحدهای تولیدی گفت: تمهیدات لازم در خصوص اطلاع رسانی به موقع به تولید کنندگان باید صورت پذیرد.
استاندار خراسان جنوبی از موفقیت استان در مدیریت بیماری کرونا خبر داد و اظهار داشت: با تصمیمات اتخاذ شده در ستاد استان در خصوص استفاده از ماسک، تأکید بر رعایت فاصله اجتماعی، منع تردد شبانه و آرامستان ها  با عنایت خداوند به وضعیت مطلوبی رسیده ایم، لذا با برنامه ریزی صحیح، در زمینه مهار بیماری آنفلوآنزا هم به موفقیت می رسیم. 

ملانوری به لزوم اجباری شدن بیمه واحدهای تولیدی در این صنعت اشاره کرد و گفت: واحدها باید قبل از جوجه ریزی اقدام به بیمه کنند و مکاتبات لازم با مقام عالی وزارتخانه های کشور و  جهادکشاورزی و رئیس پدافند غیر عامل کشور در این خصوص صورت می پذیرد.
وی ادامه داد: واحد پی سی آر نیز تا پایان هفته  در اداره کل دامپزشکی مستقر خواهد شد تا از این پس همه آزمایش ها با این موضوع در استان انجام شود و اداره کل دامپزشکی باید واحدهای آلوده را قرنطینه کند.
استاندار خراسان جنوبی به حمایت از تولید کنندگان استان تاکید  و تصریح کرد: بحث استمهال وام ها، پرداخت بیمه بیکاری و ....  باید بر اساس مشکل به وجود آمده صورت پذیرد و  مدیران استان باید در همه بزنگاه‌های مختلف در کنار مردم و تولید کنندگان باشند و آنها را در حد توان یاری کنند.

ملانوری با اشاره به اهمیت واکسیناسیون در واحدهای تولیدی مرغ، گفت: اداره کل دامپزشکی با  عنایت به اهمیت صنعت مرغ در اشتغالزایی استان در مواردی که حتی احتمال شیوع بیماری بسیار اندک است هم نسبت به اجباری کردن واکسیناسیون با دستور حاکمیتی ورود پیدا کند و ستاد تنظیم بازار باید تمهیدات لازم در خصوص تنظیم بازار مرغ و تخم مرغ استان را تا پایان تعطیلات عید 1400 انجام دهد.

وی از ادارات کل جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان به عنوان متولی موضوع خواست با اطلاع رسانی مداوم به مردم این اطمینان را به آنها بدهند که در جاهایی که نهاد های مسئول بر بی خطر بودن استفاده از محصولات تولیدی صحه می گذارند، هیچ خطری سلامت  آنها را تهدید نمی کند. 
استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: باید با اطلاع رسانی به موقع از سوء استفاده برخی از دلالان و ایجاد هجمه در بازار پیشگیری
شود و نظارت ها باید بر بازار و نحوه توزیع تشدید شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۸۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مرغداری , بیمه , خراسان جنوبی , بیرجند