سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۷

افزایش وقوع سرقت های خرد در خراسان جنوبی/۷۵ درصد جرایم کشف شد

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی از افزایش وقوع سرقت های خرد طی سال جاری در استان خبر داد و گفت: از شهروندان خواستاریم رعایت مسائل ایمنی را جدی بگیرند.
افزایش وقوع سرقت های خرد در خراسان جنوبی/۷۵ درصد جرایم کشف شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ غلامرضا حسینی با بیان اینکه سرقت به معنای ربودن مال غیر است، افزود: خوشبختانه خراسان جنوبی دارای مردمی فهیم بوده و هشدارهای پلیسی را به خوبی لحاظ می کنند.
وی با بیان اینکه اگر چه در سطح استان سرقت های آنچنانی و بزرگ نداریم اما این امر به معنای عدم مستعد بودن در بروز سرقت نیست، گفت: در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش وقوع سرقت های خرد را داشته ایم.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین در سال جاری ۷۵ درصد جرایم مربوط به سرقت در استان کشف شده و سارقین زمین گیر شده اند.
سرهنگ حسینی با بیان اینکه برخی از شهروندان سرقت ها را جدی نمی گیرند، اظهار کرد: از شهروندان خواستاریم ساختمان ها را ایمن سازی کنند چراکه ساده انگاری بستر فعالیت بزهکاری را فراهم می کند.

توصیه های پلیسی
وی با اشاره به سرقت خودرو و وسایل داخل خودرو در استان بیان کرد: از هم استانی ها خواستاریم برای جلوگیری از این سرقت ها، خودرو را مجهز به قفل پدال، سیستم های دزد گیر و زنجیر فرمان کنند.
سرهنگ حسینی ادامه داد: متاسفانه گاهاً مشاهده می شود که راننده درب خودرو را قفل نکرده و در حاشیه خیابان یا درب منزل پارک کرده که این امر بستر را برای افراد سودجو فراهم می کند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی با اشاره به سرقت گوشی و کیف بری، گفت: تنها رعایت نکات ساده از سوی شهروندان می تواند سارق را ناکام می کند.
وی با بیان اینکه شهروندان تنها وسایل مورد نیاز را در کیف حمل کنند، تاکید کرد: بانوان از جایگذاری و حمل طلا و جواهرات و وسایل قیمتی در کیف به جد خودداری کنند.

منازل مسکونی ایمن سازی شوند
سرهنگ حسینی در توصیه ای به شهروندان برای در امان بودن از سرقت منازل بیان کرد: از شهروندان خواهشمندیم منزل مسکونی را به سیستم ایمنی مجهز کنند.
وی با اشاره به وقوع سرقت توسط مسافر نماها و مسافرکش نماها داخل تاکسی بیان کرد: بعضاً مشاهده می شود برخی مسافرنماها خودرو ها را با هزینه بالا کرایه کرده و در مسیرهای خارج شهر به اهداف شوم خود می رسند.
سرهنگ حسینی با تاکید بر اینکه از رانندگان خواستاریم ابتدا مسافر و مسیر وی را ارزیابی کرده و سپس سرویس بپذیرند، گفت: همچنین برای مسیرهای خارج شهر، یکی از بستگان را در جریان سفر بگذارند.

تذکر به آژانس های بانوان
رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی تاکید کرد: از بانوان خواهشمندیم سرویس خارج از شهر را نپذیرند و تا حد ممکن از پذیرش مسافر آقا خودداری کنند.
وی با بیان اینکه همچنین مسافرها به هیچ وجه نوشیدنی از سوی راننده را نخورند، افزود: از شهروندان خواستاریم از تاکسی های تحت نظارت و موجه استفاده کنند.
سرهنگ حسینی با بیان اینکه پلیس با مجرمان برابر قانون رفتار می کند، اظهار کرد: شهروندان در صورت بروز سرقت و یا مواجه با سارق، مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت های ۱۱۰ گزارش دهند تا زمان طلایی برای تحقیقات علمی پلیس از بین نرود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۸۵۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نیروی انتظامی , بیرجند , خراسان جنوبی , سرقت