چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۰

۵۰ تن روغن مایع و جامد به طبس می‌رسد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت طبس گفت: طی چند روز آینده ۵۰ تن روغن مایع و جامد دیگر به‌دست عاملان توزیع در سراسر این شهرستان خواهد رسید.
۵۰ تن روغن مایع و جامد به طبس می‌رسد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمود زارع‌نیا افزود: باتوجه به وعده داده شده، ۲۰ تن روغن مایع و جامد تنظیم بازار طی هفته‌های اخیر بین ۳۰ عامل توزیع در شهرستان طبس پخش شد.

وی درباره انتشار کلیپی در فضای مجازی حاوی تصاویری از ازدحام و صف طولانی مردم در شهر عشق‌آباد مرکز بخش دستگردان شهرستان طبس برای دریافت روغن گفت: کلیپ منتشر شده مربوط به عوامل پخش این اداره نبوده است.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت طبس اظهار داشت: انتظار است تا در شهرها و روستاها، مسوولان محلی موضوع پخش روغن را مدیریت کنند تا مشکلی پیش نیاید.

بخشدار دستگردان طبس نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: روغن سهمیه‌ای تنظیم بازار شامل روغن مایع و جامد در ۲ هفته اخیر از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت بین مراکز پخش این بخش توزیع شده است.
محمدعلی شیردل ادامه داد: اما با توجه به فرهنگ غذایی مردم عشق‌آباد، روغن جامد در این بخش مقبول‌تر و پراستفاده‌تر است، به همین دلیل میزان روغن جامد عرضه شده، پاسخگوی حجم بالای تقاضای مردم نبوده و اکنون نیز همچنان دچار کمبود روغن جامد در بخش دستگردان هستیم.

وی گفت: این توزیع روغن که موجب تجمع مردم شده، از سمت اداره صنعت، معدن و تجارت نبوده است بلکه یکی از شرکت‌های تعاونی روستایی اقدام به عرضه مقدار اندکی روغن جامد بین افراد کرده و به دلیل اطلاعیه‌ای که شب قبل منتشر کرده، موجب ازدحام و تجمع مردم در مقابل محل توزیع شد.
بخشدار دستگردان افزود: باتوجه به عرضه روغن تنظیم بازار از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت، در حال حاضر کمبودی در زمینه روغن مایع در بخش دستگردان وجود ندارد و کمبود فقط برای روغن جامد است.

با وجود توزیع روغن خوراکی در خراسان جنوبی با توجه به این که بیشترین مصرف روغن در این استان از نوع جامد است، در مورد این نوع روغن کمبود وجود دارد.
روغن جامد در مرکز استان از طریق فروشگاه‌های اینترنتی و منتخب در حال توزیع است.
خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان طبس در ۲۷۰ کیلومتری بیرجند است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۸۹۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , طبس , روغن