چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۱

۱۶۶ میلیارد تومان کمک مردمی بین نیازمندان خراسان جنوبی توزیع شد

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای نهضت کمک‌های مومنانه تاکنون خدماتی به ارزش ۱۶۶ میلیارد تومان به جامعه هدف ارائه شده است.
۱۶۶ میلیارد تومان کمک مردمی بین نیازمندان خراسان جنوبی توزیع شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی هنری پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نهضت کمک مومنانه موجی از حماسه و امید را در جامعه ایجاد کرده است، افزود: این رزمایش موجب همدلی نهادها، دستگاه‌های اجرایی، گروه‌های جهادی، اقشار مختلف بسیج و آحاد مردم شده است.

وی از اجرای مرحله سوم از گام سوم نهضت کمک مومنانه در دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد و افزود: این مرحله هم با استفاده از ظرفیت تمامی نهادهای خدمت رسان، دستگاه‌های اجرایی، گروهای جهادی و اقشار مختلف بسیج و آحاد همیشه در صحنه مردمی در جهت هم افزایی و ارائه خدمات هرچه بهتر در زمینه اشتغال اجرایی خواهد شد.

هنری بیان کرد: کمیته‌های ذیل گام سوم نهضت کمک مومنانه از جمله کمیته تهیه و توزیع سبد معیشتی، کمیته آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، بهداشت و درمان، کمیته اشتغال و کمیته آموزش و پرورش، ازدواج آسان و تامین جهیزیه و مسکن تشکیل شده است.

توزیع ۳۳۹ هزار بسته معیشتی
مسئول دبیرخانه ستاد استانی نهضت کمک مومنانه خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای آغاز نهضت کمک مومنانه تاکنون ۳۳۹ هزار سبد معیشتی، ۱۴ هزار جفت کفش و لباس، چهار هزار عدد لوازم زندگی و شش هزار کارت هدیه بین نیازمندان توزیع شده است.

هنری توزیع یک میلیون و ۸۰۰ هزار پرس غذای گرم، ۸۸۵ هزار قرص نان و ۱۸۵ هزار کیلوگرم گوشت قربانی توزیع را از دیگر اقدامات انجام شده در این رزمایش دانست و گفت: در مجموع خدماتی به ارزش بیش از ۱۲۱ میلیارد تومان به قشر نیازمند ارائه شده است.
وی با بیان اینکه ۹۶ هزار بسته بهداشتی با هزینه‌ای بالغ بر سه میلیارد تومان تهیه و توزیع شده است، گفت: همچنین در راستای ازدواج آسان از ابتدای آغاز کمک مومنانه در استان تاکنون هزار و ۷۵۰ سری جهیزیه به ارزش ۱۷ میلیارد تومان توزیع شده است.

آزادسازی ۸۳ زندانی جرائم غیر عمد
بنا به گفته هنری از ابتدای آغاز نهضت کمک مومنانه در استان تاکنون ۸۳ زندانی جرایم غیر عمد با مبلغ بیش از ۱۱ میلیارد تومان آزاد شده‌اند.
وی از توزیع ۶۸ هزار بسته لوازم‌التحریر، هزار و ۱۰۰ عدد تبلت و وسایل کمک آموزشی بین نیازمندان خبر داد و گفت: همچنین ۲۶ هزار نفر ساعت خدمات آموزشی به جامعه هدف ارائه شده است.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی ارزش کل خدمات ارائه شده از ابتدای نهضت کمک‌های مومنانه تاکنون را ۱۶۶ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: هفت هزار و ۷۰۰ فقره وام به ارزش ۵۵ میلیارد تومان در زمینه‌های اشتغال، مسکن، رفع مایحتاج زندگی، افراد و مشاغل آسیب دیده از کرونا اعطا شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۸۹۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , اقتصاد , کمک مردمی