يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۳
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

محبت اهل بیت(ع) و شهدا بزرگترین سرمایه انسان است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اساس دین حب و بغض است، گفت:محبت اهل بیت(ع) و شهدا بزرگترین سرمایه انسان است.
محبت اهل بیت(ع) و شهدا بزرگترین سرمایه انسان است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی در جمع مسئولان ارشد استان به مناسبت سالروز ورود تاریخی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره)، به میهن با بیان اینکه ارزش انسان با خواسته‌هایش سنجیده می‌شود، افزود: باید سجده شکر بگذاریم که با بدترین بدها و وحشی‌ترین انسان‌ها دشمن هستیم و به صادق‌ترین ها احساس محبت می‌کنیم.
آیت الله عبادی با بیان اینکه اگرچه اعمال انسان جداگانه نرخ دارد اما حب و بغض به آنها ارزش می‌دهد، افزود: بر اساس روایات، دین هم چیزی جز حب و بغض نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انسان در حقیقت وقتی چیزی را دوست دارد که با آن سنخیت پیدا می‌کند، گفت: سنخیت ملاک ارزش انسان است.
آیت الله عبادی با بیان اینکه تمام سود و زیان انسان در این سنخیت محاسبه می‌شود، افزود: گره خوردن سرشت انسان با سرشت امام حسین (ع) یک سرمایه محسوب می‌شود.
وی با اشاره به روایتی از بزرگان بیان کرد: هیچ انسانی دو دل ندارد و با یک دل، دو محبت محال است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه درخت با تمام برگ و شاخه‌هایش دارای یک ریشه است، گفت: انسان مومن تمام دوستی‌هایش را در سایه خدا دوست دارد.
وی خطاب به اعضای جلسه اظهار کرد: این افتخار و سرمایه‌ای بزرگ است که دشمنان شما دشمنان حقوق مردم و دوستان شما از سلسله انبیا و علماء راستین هستند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۹۳۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آیت الله عبادی , بیرجند , خراسان جنوبی