دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۴
رئیس‌جمهور:

تحریم‌ها در سال آینده شکست‌ می‌خورد/ واکسیناسیون کرونا به سرعت ادامه خواهد یافت

رئیس‌جمهور با اشاره به آغاز واکسیناسیون کرونا از فردا گفت: این طرح طبق سندی که ستاد ملی مبارزه با کرونا به تصویب رسانده و ابلاغ کرده با سرعت ادامه پیدا می‌کند و امیدواریم سال آینده برای مردم ما سال بهتری باشد.
تحریم‌ها در سال آینده شکست‌ می‌خورد/ واکسیناسیون کرونا به سرعت ادامه خواهد یافت
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، عصر امروز (دوشنبه ۲۰ بهمن) در آیین بهره‌برداری از طرح‌های سرمایه‌گذاری عشایر و روستایی و پروژه‌های ملی وزارت کار که همزمان با دهه فجر صورت گرفت، با تبریک ایام‌الله دهه فجر گفت: بسیار خرسندم که امروز شاهد طرح‌متنوع در روستاهای کشور بودیم. افتتاح و رونمایی از ۱۴۲ طرح در آغاز این برنامه و طرح‌های بعدی به معنای آن است که تحول بسیار خوبی را امروز در روستاهای کشور شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه همه دولت‌ها از آغاز پیروزی انقلاب تا کنون به روستاییان کمک کرده اند، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید کار فوق‌العاده‌ای در ارتباط با برق، آب، گاز، راه‌ها، مدارس و مخصوصاً بهداشت و ارتباطات روستایی انجام شد. همچنین بسیاری از روستاهای ما به سیستم اینترنت متصل هستند.

رئیس‌جمهور با اشاره به آغاز واکسیناسیون کرونا از فردا گفت: فردا روز مبارکی خواهد بود و این طرح طبق سندی که ستاد ملی مبارزه با کرونا به تصویب رسانده و ابلاغ کرده با سرعت ادامه پیدا می‌کند؛ امیدواریم سال آینده برای مردم در مقابله با این ویروس سال بهتری باشد و هم با تلاش‌هایی که ملت انجام دادند از لحاظ تحریم هم که البته شکست خورده است،  شرایط بهتری مردم خواهند داشت.
وی افزود: از لحاظ تحریم هم تحریم شکست خورده است و ملت ما سال آینده شرایط بهتری خواهند داشت.
روحانی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه آبادی روستاها گفت: آنچه ما در اواخر دولت یازدهم احساس کردیم مساله اشتغال روستایی بود. البته طرح‌های گردشگری در روستاها بسیار تاثیرگذار بود. در بخش کشاورزی حرکت بسیار خوب و تاثیرگذاری در روستاها انجام شد. علاوه بر این ارائه خدمات در روستاها به خصوص در زمینه گازرسانی بیشتر شده بود.

وی با بیان اینکه در این ۷ سال و نیم بیش از کل تاریخ ایران گاز به روستاها رسیده است، گفت: تا روز آغاز دولت یازدهم ۱۴ هزار روستا گاز داشتند و امروز این تعداد به ۳۲ هزار روستا رسیده است. بنابراین کار بسیار بزرگی در زمینه گاز، آب و برق و بخصوص در زمینه بهداشت و ارتباطات و راه صورت گرفته است.
روحانی با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال در روستاها گفت: اواخر دولت یازدهم با اجازه رهبری یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای کمک به اشتغال روستاییان در نظر گرفتیم. روند تصویب آن در مجلس طول کشید و در دولت دوازدهم و در سال ۹۶ این کار شروع شد.  

رییس جمهوری با بیان اینکه امروز طرح وام‌های روستایی سه ساله شده است، اظهار کرد: در طول این سه سال ۲۰ هزار میلیارد تومان وام در اختیار روستاییان در بخش کشاورزی،  صنایع دستی، خدمات و صنایع کوچک و بخش‌های دیگری در روستاها قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: در این مدت حرکت‌های خوبی در زمینه کشت‌های گلخانه‌ای و پرورش آبزیان و بوم‌گردی صورت گرفته است. اگر چه بوم‌گردی و گردشگری در سال ۹۹ دچار مقداری مشکل شد که امیدواریم سال آینده جبران شود.

روحانی با بیان اینکه طرح اشتغال روستایی در روستاها کار خوب و لازمی بود، اظهار کرد: امروز شاهد هستیم که طرح‌های بسیار زیادی انجام گرفته است و همانطور که اعلام شد ۲۶۲ هزار اشتغال در سایه این طرح در روستاهای ما انجام گرفته است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۹۸۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دولت , تحریم‌ , روحانی , اقتصاد , کرونا , ایران