چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۱

کالاهای نوروزی خراسان جنوبی در حال تامین است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: اقدامات لازم برای تامین میوه شب عید و اقلام مورد نیاز مردم در نوروز ۱۴۰۰ به ویژه ماه مبارک رمضان در استان انجام شده و این کالاها در حال تامین است.
کالاهای نوروزی خراسان جنوبی در حال تامین است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، مشیرالحق عابدی در سیزدهمین نشست کمیسیون تنظیم بازار استان که با حضور سه معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در محل استانداری برگزار شد، افزود: امیدواریم با حمایت مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه ارسال اقلام اساسی مورد نیاز مردم استان اهتمام ویژه‌ای شود تا بتوانیم بهترین‌ها را برای مردم فراهم کنیم.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه سال ۹۹ تکانه‌های ویژه در مباحث قیمت‌های کشوری و موضوعات مترتب بر مناطق خاص کشور جاری بود، در استان خراسان جنوبی با وحدت نظر موضوعات ختم به خیر شد.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: مجموعه سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان استان هرچند با معضلاتی همچون کمبود نیرو مواجه است اما با همراهی بسیج و اتاق اصناف، پلیس اماکن و سایر دستگاه‌های مربوطه، در زمینه میزان رضایتمندی مردم از نتایج گزارشات مردمی و رسیدگی به تخلفات در حوزه بازرسی ۷۰ درصد اعلام شده است.
وی عنوان کرد: درخواست خراسان جنوبی رسیدگی ویژه به استان با توجه به شرایط خاص خراسان جنوبی، با داشتن مردم بسیار فهیم و فرهنگی و ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان است که می‌تواند زمینه‌ساز معضلات و مشکلاتی در راستای کمبود اقلام اساسی شود.

عابدی افزود: در حوزه نظارت و بازرسی از اصناف و بازار، بازرسی به صورت کیوسک‌های خیابانی نیز مدنظر قرار دارد و در مدت زمان معین، قبل از اعلام کشوری این کار در استان اجرا شد تا مردم بدون واسطه با بازرسان در ارتباط باشند.
وی تصریح کرد: متوسط رسیدگی به پرونده‌های وارده به شعب تعزیرات حکومتی و اجرای احکام در استان، نشان از همت همکاران در حوزه تعزیرات حکومتی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: از آنجا که صنعت طیور استان با شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این استان با مشکلاتی مواجه شده و خسارت‌های زیادی بر تولیدکنندگان وارد شد، انتظار می‌رود قیمت‌گذاری‌ها منطقه‌ای شود.
وی گفت: همیشه آنچه در کلان کشور به صورت قیمت واحد اعلام می‌شود برای بسیاری از مناطق ارزشمند است اما برای برخی مناطق ممکن است چالش‌زا باشد.
وی افزود: انتظار ما از مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت که به استان سفر کرده‌اند، اعلام مراتب منطقه‌ای کردن بسیاری از قیمت‌ها برای کشور است.

عابدی گفت: اگرچه رسیدگی تمام قد به معضلات و مشکلات ایجاد شده مدنظر مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت است اما با توجه به شرایط مختلف استان‌ها باید قیمت‌گذاری کالاها به صورت منطقه‌ای تعیین شود.
وی افزود: برای حل مشکل مرغداران آسیب‌دیده از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، استاندار خراسان جنوبی با وزیر جهاد کشاورزی مکاتبه کرده‌اند که درخواست داریم تامین نهاده‌های طیور در مصوبات گنجانده شود تا از طریق سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هم پیگیری شود.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: امسال ۷۶ هزار و ۷۸۳ مورد بازرسی در استان انجام شد که منجر به تشکیل هزار و ۳۴۲ پرونده به مبلغ ۴۳ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال شد.
علی تهوری تعداد گزارش‌های مردمی به سامانه ۱۲۴ را ۱۹ هزار و ۱۶۳ مورد اعلام کرد و افزود: در مجموع ۲۶ میلیارد و ۴۷۸ میلیون ریال به شکات پرونده‌های تخلف بازگشت داده شده است.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۳ تیم بازرسی سازمان صمت بر شبکه توزیع کالا و خدمات استان در ۲ شیفت صبح و عصر نظارت دارند و ستاد خبری نیز در ۲ شیفت فعال است.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار داشت: گزارش مربوط به بازرسی و گزارشات مردمی درخصوص تخلف‌ها در مدت ۲۴ ساعت رسیدگی می‌شود.
وی عنوان کرد: علاوه بر تیم‌های نظارتی سازمان صمت، گشت‌های مشترک با همکاری اتاق اصناف، بسیج اصناف، تعزیرات حکومتی و پلیس امنیت اقتصادی نیز انجام می‌شود.

تهوری با بیان اینکه اولویت بازرسی را بر نظارت بر انبارها گذاشته‌ایم گفت: بازرسی از همه انبارهای کالا و خدمات در استان به طور مستمر در حال انجام است.
وی افزود: از آنجا که حضور بیشتر مردم را در خرید شب عید خواهیم داشت لذا نظارت‌ها در آستانه نوروز تشدید می‌شود.
وی گفت: در زمان شیوع کرونا و محدودیت‌هایی که اعمال شد تاکنون اصناف همکاری بسیاری خوبی در تعطیلی‌ها داشتند و امید است در روزهای پایانی سال نیز مانند گذشته با ما همکاری کنند.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات، معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی، معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان روز گذشته (سه‌شنبه) وارد بیرجند شدند و به همراه مسوولان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بازار روز بیرجند بازدید کردند.
بازدید از سردخانه و میوه طرح تنظیم بازار، بازدید از واحدهای تولیدی ماسک، واحدهای خوراک دام و کارخانه کویر تایر بیرجند در شهرک صنعتی از دیگر برنامه‌های سفر ۲ روزه معاونان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به خراسان جنوبی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۰۴۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , بیرجند , خراسان جنوبی