شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۲

تمدید مهلت امهال بدهی واحد‌های تولیدی با قید و شرط

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان‌جنوبی از تمدید مهلت استفاده از شرایط ویژه امهال بدهی واحد‌های تولیدی به بانک‌ها تا پایان شهریور۱۴۰۰ خبر داد.
تمدید مهلت امهال بدهی واحد‌های تولیدی با قید و شرط
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اکبر اکبری‌راد اظهار داشت: به تقاضای برخی از واحد‌های تولیدی که دارای مطالبات معوق هستند و نتوانستند در فرصت تعیین‌شده از شرایط ویژه تمدید بدهی خود بهره‌مند شوند، شورای پول و اعتبار مهلت استفاده از این فرصت را تا پایان شهریور سال آینده تمدید کرد.

وی افزود: بر اساس این مصوبه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند مطالبات واحد‌های تولیدی که تمام یا بخشی از آن غیرجاری شده است را به درخواست آن‌ها برای یکبار وحداکثربه مدت پنج سال با اخذ ۷/۵درصد از میزان بدهی وبا تنفس ۶ ماهه امهال کنند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه این مصوبه مشمول واحد‌های تولیدی دارای مجوز از وزارت جهاد کشاورزی یا وزارت صنعت و معدن و تجارت ومعرفی شده از سوی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان خواهد بود، اضافه کرد: مهلت امهال صرفاً برای مشتریانی امکان‌پذیر است که به تشخیص مؤسسه اعتباری و بر مبنای اعتبارسنجی انجام‌شده، مطالبات پس از امهال درسررسید‌های مقرر قابل وصول باشد.

اکبری‌راد از صاحبان صنایع وفعالان اقتصادی و کارآفرینان مشمول این ابلاغیه، خواست، تقاضا‌ی خود را به جهاد کشاورزی یا سازمان صمت استان یا دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان‌جنوبی ارسال کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۰۶۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سرمایه گذاری , اقتصاد , خراسان جنوبی