شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۴

عملیات اجرایی کارخانه زغالشویی در طبس آغاز شد

عملیات اجرایی کارخانه زغالشویی معدن زغال‌سنگ کوچکعلی شمالی در شهرستان طبس با سرمایه‌گذاری بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.
عملیات اجرایی کارخانه زغالشویی در طبس آغاز شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی روز شنبه در حاشیه این آیین که با حضور امام جمعه و فرماندار ویژه طبس، نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران برگزار شد، گفت: این کارخانه زغالشویی توسط شرکت توسعه معادن فلات زرین کیمیا در مجتمع زرین کیمیای طبس و در جوار معدن زغال‌سنگ کوچکعلی شمالی طی سال ۱۴۰۰ ایجاد و احداث خواهد شد.

حجت ایمان‌طلب ادامه داد: عملیات اجرایی احداث این کارخانه با سرمایه‌گذاری بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و با ظرفیت تولید سالانه ۳۵۰ هزار تن کنسانتره امروز آغاز شد.
وی گفت: پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری از این واحد برای حدود ۸۰ نفر اشتغال ایجاد شود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: فاز نخست معدن زغال‌سنگ کوچکعلی شمالی در طبس همزمان با دهه فجر امسال با ذخیره قطعی حدود ۴۰ میلیون تن زغال‌سنگ حرارتی و استخراج اسمی ۹۶ هزار تن در سال، با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغال حدود ۱۰۰ نفر رسما به بهره‌برداری رسید.
امام جمعه و فرماندار ویژه طبس به همراه نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان و جمعی از مسوولان امروز (شنبه) از معدن فلورین (۱) و (۲) در طبس نیز بازدید کردند و از نزدیک با روند استخراج و فعالیت این معدن آشنا شدند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در حاشیه بازدید از این معدن گفت: مسوولان در ادامه بازدیدهای امروز خود در شهرستان طبس از معدن فلورین شرکت معدنی فلوراسپار در حدود ۱۱۰ کیلومتری شهر طبس بازدید کردند.
ایمان‌طلب افزود: معدن فلورین شرکت فلوراسپار یکی از معادن مهم و منحصر بفرد استان خراسان جنوبی و شهرستان طبس بوده که در وسعت حدود ۲۴ کیلومتر مربع در حال فعالیت است.
وی اظهار داشت: این معدن با ذخیره قطعی بالغ بر ۵۰۰ هزار تن و استخراج اسمی سالانه ۱۵ هزار تن ماده معدنی، در حال حاضر برای حدود ۱۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: واحد کنسانتره فلورین جوار این معدن نیز سالانه پنج هزار تن ماده معدنی فرآوری شده را تولید می‌کند.
وی افزود: همچنین معدن فلورین (۲) شرکت توسعه سرمایه‌گذاری نور با ذخیره قطعی ۲۴۰ هزار تن ماده معدنی فلورین، سالیانه ۱۵ هزار تن استخراج اسمی دارد.

ایمان‌طلب اظهار داشت: در واحد کنسانتره فلورین این معدن سالانه پنج هزار تن ماده معدنی فرآوری می‌شود و این معدن و واحد فرآوری جوار آن توانسته زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر را به صورت مستقیم فراهم کند.
وی گفت: از تعداد پنج معدن ماده معدنی شاخص فلورین، چهار معدن در شهرستان طبس و یک معدن در شهرستان نهبندان فعالیت دارند.
طبس بزرگترین و مهمترین شهرستان معدنی خراسان جنوبی است که حدود ۷۶ درصد ذخایر زغالی کشور را در خود جای داده و بزرگترین حوضه زغال‌سنگ کک شو ایران در این منطقه است.

حوضه زغال‌دار طبس با وسعتی بیش از ۳۰ هزار کیلومتر مربع و ذخیره اکتشافی ۲.۷۵ میلیارد تن زغال‌سنگ کک شو و حرارتی، غنی‌ترین و بزرگترین ناحیه زغالی ایران محسوب می‌شود.
مرکز این شهرستان در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۰۶۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , اقتصاد , کارخانه , طبس , بیرجند