يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۰

چتر بسته حمایت مسئولان از واحدهای صنفی/نگران تعطیلی اصناف هستیم

رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی گفت: با توجه به خسارت کرونا به واحدهای تولیدی، عدم حمایت از اصناف و رشد قارچ گونه فروشگاه‌های زنجیره ای نگران واحدهای صنفی در استان هستیم.
چتر بسته حمایت مسئولان از واحدهای صنفی/نگران تعطیلی اصناف هستیم
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، رضا علیزاده بیرجندی با اشاره به خسارت‌های کرونا به واحدهای صنفی خراسان جنوبی بیان کرد: متاسفانه اصناف بیشترین ضربه و خسارت‌ها را از این ویروس متحمل شدند.
وی با گلایه از عدم حمایت از واحدهای صنفی گفت: تاکنون واحدهای صنفی خراسان جنوبی هیچ‌گونه بسته حمایتی دریافت نکردند.

علیزاده با اشاره به تسهیلات کرونایی بیان کرد: با توجه به شرایط دریافت و پرداخت وام، ۶۰ درصد از واحدهای صنفی خراسان جنوبی از این تسهیلات استقلال نکردند.
رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی بالا بودن سود تسهیلات و کم بودن دوره بازپرداخت را از جمله دلایل عدم استقبال واحدها از این تسهیلات دانست و افزود: دریافت تسهیلاتی با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه نه تنها مشکلی را رفع نمی‌کند بلکه بر درد واحدها می‌افزاید.

زنگ تعطیلی واحدها نواخته شد
وی خواستار پرداخت تسهیلاتی با سود چهار درصد و حداقل دوره بازپرداخت پنج ساله شد و گفت: همچنین نیاز است میزان مبلغ پرداختی تسهیلات به واحدها افزایش یابد.

علیزاده با بیان اینکه متاسفانه تاکنون به مشکلات کرونا برای واحدهای صنفی رسیدگی نشده است، افزود: با ادامه روند فعلی نگران تعطیلی واحدهای صنفی هستیم.
رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی با گلایه از رشد قارچ گونه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در خراسان جنوبی، گفت: با راه اندازی هر فروشگاه حداقل ۲۰ واحد صنفی خوار و بار فروشی تعطیل می‌شود.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای متناسب با جمعیت ایجاد شود
علیزاده با بیان اینکه تاکنون پیگیری‌های انجام شده برای حل این مشکل بی نتیجه مانده است، افزود: همچنین نظارتی از سوی دستگاه‌ها برای ایجاد فروشگاه‌ها انجام نمی‌شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر در مرکز استان ۱۶ فروشگاه زنجیره‌ای فعال بوده و سه فروشگاه هم در حال راه اندازی است که می‌طلبد مورد توجه متولیان قرار گیرد.
علیزاده بیان کرد: مخالف راه اندازی این امکانات و خدمات نیستیم اما باید ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای بر اساس آمار جمعیتی باشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۰۷۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , اقتصاد , اصناف , بیرجند