يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۷

سربازان در استان خراسان جنوبی آموزش تخصصی فناوری اطلاعات می‌بینند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۱۱۲۶ نفر ساعت آموزش، در دو دوره مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای نظامی استان در حوزه‌های تخصصی فناوری اطلاعات برگزار شده است.
سربازان در استان خراسان جنوبی آموزش تخصصی فناوری اطلاعات می‌بینند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، مصطفی بهی صبح امروز در جلسه کارگروه مهارت آموزی کارکنان وظیفه استان اظهار داشت: تاکنون در چند کارگاه آموزشی با همکاری یگان‌های نظامی و انتظامی استان یک هزار و 126 نفر ساعت آموزش برای کارکنان وظیفه ارائه شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده بین دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات و ستاد مشترک نیروهای مسلح مبنی بر ارائه دوره‌های آموزشی ویژه کارکنان وظیفه گفت: با هدف افزایش بهره‌وری نیروهای وظیفه در دوره سربازی و کسب آموزش‌های تخصصی برای ورود به بازار کار بعد از اتمام این دوره تدبیری اندیشیده شده که دستگاه‌های مختلف آموزش‌های کاربردی برای سربازان ارائه دهند که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز از طریق دانشکده پست و مخابرات، اقدام به این کار کرده است.

وی تصریح کرد: با هدف برگزاری دوره ‌های تخصصی و کاربردی ICT برای سربازان و توانمندسازی نیروهای مسلح تلاش شد مربیان از بین کارکنان پایور نیروهای مسلح که مایل به تدریس بوده و دارای تحصیلات عالیه هستند گزینش شوند که تاکنون در استان خراسان جنوبی، از طریق آزمون‌های تخصصی 10 نفر شناسایی شدند و با گذراندن دوره‌های آموزشی ICT، موفق به کسب گواهینامه مربیگری شدند.

بهی افزود: توسط مربیان نظامی آموزش دیده تاکنون دو دوره تجارت الکترونیک و امنیت اطلاعات، با مجموع یک هزار و 126 نفر ساعت آموزش برگزار و 41 نفر از نیروهای وظیفه یگان‌های نظامی و انتظامی استان در این دوره‌ها آموزش دیده‌اند و در حال حاضر نیز دوره ارز دیجیتال برای کارکنان وظیفه سپاه استان در حال برگزاری است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی تاکید کرد: به سربازانی که در این دوره‌های آموزش دیده‌اند و موفق به نمره قبولی در آزمون نهایی شده‌اند گواهینامه‌های معتبری داده می‌شود.

بهی با اشاره به اهمیت بالای حوزه فناوری اطلاعات و تاثیر آن در کسب و کارهای نو عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی به عمل آمده توسط دانشکده پست و مخابرات، تلاش شده دوره‌های ارائه شده منطبق بر نیازهای بخش خصوصی حوزه ICT باشد به‌گونه‌ای که بتواند زمینه‌ساز اشتغال سربازان آموزش دیده در دوره بعد از خدمت باشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۰۷۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فناوری اطلاعات , خراسان جنوبی , بیرجند , سرباز