چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۵

۴۹۸ خانوار تحت پوشش کمیته امداد خراسان جنوبی خودکفا شدند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: ۴۹۸ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) استان در ۱۱ ماهه سال جاری خودکفا شده‌اند.
۴۹۸ خانوار تحت پوشش کمیته امداد خراسان جنوبی خودکفا شدند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، سید رضا حسینی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ۴۴۶ متر مربع فرش توسط مددجویان کمیته امداد استان بافته شده است.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این فرش‌ها ۲۲ میلیارد ریال بوده که عاید مددجویان شده است، افزود: مددجویان کمیته امداد هر ساله بخش قابل توجهی فرش تولید می‌کنند که فروش آنها سهم بسزایی در تامین معیشت آنها دارد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اظهار کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری ۴۹۸ خانوار خودکفا و از چرخه حمایتی کمیته امداد استان خارج شده‌اند.

حسینی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال بیان کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری چهار هزار و ۱۷۵ نفر آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.
وی ادامه داد: از این تعداد هزار و ۹۶۹ نفر آموزش‌های مقدماتی، ۴۸۳ نفر آموزش‌های مهارتی و هزار و ۷۲۳ نفر هم آموزش‌های پایدارسازی و توسعه را فراگرفته‌اند.

حسینی با بیان اینکه از مجموع افراد آموزش دیده هزار و ۵۱۸ نفر بانوان روستایی بوده‌اند، بیان کرد: همچنین از این تعداد ۵۰۹ نفر آموزش‌های مقدماتی، ۴۱۸ نفر آموزش‌های مهارتی و ۵۱۷ نفر هم آموزش‌های توسعه و پایدار سازی را فرا گرفته‌اند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: در راستای ایجاد اشتغال برای مددجویان این نهاد، از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۸۹ پنل خورشیدی پنج کیلو واتی بین این قشر توزیع شده است.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۰۹۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , خراسان جنوبی , اقتصاد