شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۱
فرماندار بیرجند:

ورود به آرامستان‌های بیرجند ممنوع است

فرماندار بیرجند گفت: براساس مصوبه ستاد استانی مدیریت کرونا ورود به آرامستان‌های بیرجند و روستاهای بخش مرکزی این شهرستان و هرگونه تجمع در این مکان‌ها تا پایان سال جاری ممنوع است.
ورود به آرامستان‌های بیرجند ممنوع است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی ناصری اظهار داشت: با هماهنگی دستگاه‌های متولی و شهرداری مسدودسازی مسیرهای دسترسی و اطراف آرامستان بیرجند انجام می‌شود و تا پایان سال از ورود شهروندان به آرامستان ممانعت بعمل خواهد آمد.

وی به شیوع ویروس جهش یافته (ویروس انگلیسی) در شهرستان بیرجند و افزایش سرعت انتقال ویروس جدید حتی در فضای آزاد اشاره کرد و افزود: توسط مرکز بهداشت برای درمان و قرنطینه مبتلایان به ویروس جهش یافته و نیز شناسایی افرادی که با آنها در ارتباط بوده‌اند، اقدامات لازم صورت گرفته است.

وی گفت: خودروهایی که اطراف آرامستان و مکان‌های توقف ممنوع پارک کنند توسط پلیس راهور اعمال قانون خواهند شد.
فرماندار بیرجند از شهروندان خواست برای صیانت از سلامت جامعه و کنترل و جلوگیری از بروز پیک چهارم شیوع کرونا، اکیدا از ورود به آرامستان‌ها خودداری کنند.
وی ادامه داد: بدیهی است نیروی انتظامی از هرگونه ورود به آرامستان‌ها جلوگیری خواهد کرد.

ناصری گفت: همچنین پیرو مصوبات ستاد استانی کرونا، باشگاه‌های ورزشی غیراستاندارد و فاقد تهویه و نقض کننده پروتکل‌های بهداشتی، اماکن عرضه مواد غذایی و مراکز شلوغ و فاقد صلاحیت‌های بهداشتی از این هفته پلمب می‌شوند.
براساس آخرین رنگ‌بندی وضعیت شیوع کرونا در خراسان جنوبی، هشت شهرستان این استان در وضعیت زرد (متوسط خطر) و فقط سه شهرستان در وضعیت آبی (کم خطر) قرار دارد که نسبت به شرایط قبلی کمتر شده است.
آخرین وضعیت اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نشانگر تغییر رنگ ۲ شهرستان خراسان جنوبی از آبی به زرد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند روز پنجشنبه گفت: براساس آخرین رنگ‌بندی که منتشر شد، شهرستان‌های سرایان و بشرویه از وضعیت آبی به زرد تغییر رنگ دادند.
کامبیز مهدی‌زاده افزود: همچنین شهرستان قاینات که در ۲ هفته اخیر نارنجی بود، به زرد تغییر رنگ داد.
وی بیان کرد: در حال حاضر شهرستان‌های درمیان، سربیشه و خوسف در وضعیت آبی (کم خطر) و شهرستان‌های بیرجند، قاینات، زیرکوه، سرایان، فردوس، بشرویه، طبس و نهبندان در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۱۰۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , آرامستان