سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۷
گلایه نمایندگان از الحاق دانشگاه صنعتی بیرجند؛

استقلال دانشگاه صنعتی بیرجندحفظ شود/تلاش برای لغو الحاقیه در مجلس

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با بیان اینکه خواستار حفظ استقلال دانشگاه صنعتی بیرجند هستیم، گفت: با توجه به اعتراض نخبگان، این موضوع در مجلس پیگیری می شود.
استقلال دانشگاه صنعتی بیرجندحفظ شود/تلاش برای لغو الحاقیه در مجلس
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، حسین خسروی اسفزار با اشاره به ادغام دانشگاه صنعتی بیرجند بیان کرد: این امر اقدامی غیر منتظره بود چراکه طی جلسات برگزار شده، مقرر شده بود ابتدا تنها به صورت طرح مطرح شود.
وی ادامه داد: این اقدام با اهداف تعریف شده ذیل نقشه جامع علمی کشور اعم از توزیع عادلانه منابع، ایجاد فرصت های برابر و جلوگیری از تجمیع امکانات منافات دارد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دانشگاه صنعتی بیرجند از سال ۱۳۸۶ به عنوان تنها دانشگاه صنعتی شرق کشور اعلام موجودیت کرده و در حال حاضر دارای ۷۰ عضو هیئت علمی است.
وی با اشاره به تحصیل دو هزار و ۵۰۰ دانشجو در دانشگاه صنعتی بیرجند، ادامه داد: سرمایه هیئت علمی و دانشجویی دانشگاه می تواند نقش موثری در توسعه زیرساخت های استان ایفا کند.
خسروی با بیان اینکه الحاق دانشگاه در ۲۸ اردیبهشت ماه ۹۹ طی جلسه ۹۲۶ شورای گسترش برنامه ریزی آموزش عالی تصمیم گیری شده است، گفت: این در حالی است که معاون وزیر در پنجم دی ماه ۹۹ اعلام کردند که فعالیت دانشگاه ادامه دارد و این گفته ها با یکدیگر مغایرت دارد.

وی با بیان اینکه پیشنهاد می شود طرح آمایش آموزش عالی را از شهرهای برخوردار مانند تهران شروع کنند، گفت: همچنین با توجه به گلایه های نخبگان، کارمندان و غیره از وزیر خواستاریم دستورات لازم را مبنی بر حفظ استقلال دانشگاه صنعتی بیرجند بدهند.
خسروی با اشاره به اقدامات انجام شده در مجلس بیان کرد: دیروز دوشنبه، الحاق دانشگاه صنعتی در مجلس مورد اعتراض نمایندگان قرار گرفت که این امر از سوی مجلس مورد پیگیری قرار می گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۱۲۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دانشگاه صنعتی , خراسان جنوبی , مجلس