شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۶
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی خبر داد؛

وقف یک باب واحد تجاری یک میلیاردی در شهرستان طبس

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از وقف یک باب واحد تجاری یک میلیاردی در شهرستان طبس خبر داد.
وقف یک باب واحد تجاری یک میلیاردی در شهرستان طبس
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، پرویز بخشی‌پور اظهار کرد: یک باب واحد تجاری در شهرستان طبس وقف شد.مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تاکنون ۵۳۱ موقوفه در شهرستان طبس به ثبت رسیده است، بیان کرد: این باب واحد تجاری ۲۴.۰۵ مترمربع و ارزش ریالی آن یک میلیارد تومان بوده است.

بخشی‌پور گفت: بر اساس نیت واقف یک سوم از درآمد این موقوفه صرف حوزه‌های علمیه شهرستان و طلاب حوزه علمیه خواهران و برادران و یک سوم دیگر آن صرف هزینه ازدواج جوانان نیازمند شامل هزینه جهیزیه و مراسم ازدواج و … می‌شود.
وی ادامه‌داد: همچنین بر اساس نیت واقف یک سوم دیگر درآمد موقوفه در مواردی چون اطعام عزاداران امام حسین (ع)، اطعام روز عید غدیر، یک ختم قرآن در ماه مبارک رمضان به نیت واقف، درمان نیازمندان، لوازم‌التحریر دانش آموزان نیازمند در ماه‌های شهریور و مهر، امور خیر و امور فرهنگی با نظارت متولی وقف هزینه می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی یادآور شد: بر اساس وقف‌نامه چنانچه به هر دلیلی همه مغازه و یا قسمتی از آن در تعریض خیابان قرار گیرد، باید مغازه دیگری با همین ارزش خریداری و به همین نیات وقف شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۱۵۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , طبس , وقف