دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۶
استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد:

ارائه و اجرای ایده؛ در اولویت ستاد توسعه خاوران

استاندار خراسان جنوبی گفت: شناسایی فرصت‌ها و مزیت‌ها به صورت نقطه به نقطه، ارائه ایده‌های خلاقانه برای بهره‌برداری هرچه بیشتر از آنها، جذب سرمایه‌گذاران به ویژه مردم به عنوان سرمایه‌گذاران واقعی و عملیاتی کردن ایده‌ها از اصلی‌ترین برنامه‌های ستاد توسعه خاوران است.
ارائه و اجرای ایده؛ در اولویت ستاد توسعه خاوران
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، حمید ملانوری، استاندار خراسان جنوبی در نشست روسا و برخی اعضای کمیته‌های ذیل ستاد توسعه خاوران گفت: از جامعه نخبگانی استان، فقط ایده‌های نو و طرح‌های خلاقانه می‌خواهیم.
به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه کمیته شناسایی نخبگان و ایده‌ها باید اتاق فکر و ایده‌پردازی باشد،افزود: زمانی که نقشه عملیاتی درستی داشته باشیم و کارهای ما علمی باشد، موفقیت‌مان حتمی است.

استاندار خراسان جنوبی افزود: ما در استانی زندگی می‌کنیم که از همه ظرفیت‌های آن مطلع هستیم و با وجود این نعمت‌های بی‌نظیر خدادادی، در تقسیمات کشوری غیر از بیرجند و قاین دیگر شهرهای استان محروم شناخته می‌شوند.
وی تصریح کرد: مطالبه عمومی استان، تامین زیرساخت‌ها و افزایش سطح رفاه مردم است اما علیرغم اقدامات خوبی که طی این سال‌ها صورت گرفته هنوز در خیلی از شاخص‌ها از میانگین کشوری عقب‌تر هستیم.
استاندار خراسان جنوبی افزود: این توسعه نیافتگی با وجود ظرفیت‌های بالقوه و فراوان، برازنده و زیبنده استان نیست.
وی تصریح کرد: ما در ستاد توسعه خاوران به دنبال این هستیم که طبق ضوابط و قوانین بالادستی، با استفاده از آنچه در اختیار داریم، فضای استان را به سمتی ببریم که مردم از امکانات بهتری برخوردار شوند و بهره مندی بیشتری داشته باشند.

ملانوری، تحقق این هدف را در گرو درک مشترک دانست و گفت: ما وقتی به این درک جامع و فهم مشترک برسیم که استان باید توسعه پیدا کند و به ایده‌آل‌ها برسد، با ایجاد هم‌افزایی و همکاری، شرایط را برای تحقق این هدف فراهم می‌کنیم.
وی اظهار کرد: لازمه این کار، داشتن ایده‌های نو و افکار خلاقانه است که با استفاده از آنها، زنجیره‌وار همه ظرفیت‌ها، حوزه اجرایی و مردم را به هم وصل کنیم و ارتقای سطح امکانات رفاهی را رقم بزنیم.
وی با اشاره به تقسیم کار صورت گرفته بین کمیته‌های ذیل ستاد توسعه خاوران گفت: مهمترین کار برعهده کمیته شناسایی نخبگان و ایده‌هاست که ایده‌پردازی و ارائه نقشه راه است.
ستاد توسعه خاوران با هدف به‌کارگیری همه ظرفیت‌های بخش دولتی و خصوصی در فضایی هم‌افزا برای دستیابی به توسعه پایدار، همه‌جانبه و متوازن خراسان جنوبی، ۱۷ دی امسال با حضور استاندار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان در محل استانداری به طور رسمی راه‌اندازی و از سند توسعه خاوران هم رونمایی شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۱۷۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ملانوری , خراسان جنوبی , بیرجند , توسعه