سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۹
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی:

۱۱ درصد دانش آموزان خراسان‌جنوبی به فضای مجازی دسترسی ندارند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: ۱۱ درصد از دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی امکان بهره‌مندی از فضای مجازی برای فعالیت‌های آموزشی خود را ندارند.
۱۱ درصد دانش آموزان خراسان‌جنوبی به فضای مجازی دسترسی ندارند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، محمد علی واقعی اظهار کرد: ۱۱ درصد از دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی امکان بهره‌مندی از فضای مجازی برای فعالیت‌های آموزشی خود را ندارند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: این ۱۱ درصد که تعدادشان به ۱۸ هزار و ۲۹ نفر می‌رسد یا به گوشی هوشمند و تبلت دسترسی ندارند و یا در روستاهای فاقد زیر ساخت اینترنت و شبکه ملی اطلاعات زندگی می‌کنند.
واقعی گفت: ما به این دانش‌آموزان درسنامه داده‌ایم و از طرف دیگر از ابتدای بهمن ماه مدارس زیر ۵۰ نفر که عمدتاً شامل مدارس روستایی می‌شود به صورت حضوری آموزش‌ها را پیگیری می‌کنند.
وی ادامه‌داد: همچنین در استان کلاس‌های پایه‌های اول و دوم ابتدایی و دروس عملی فنی و حرفه‌ای نیز به جز شهر بیرجند نیز به صورت حضوری برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ۸۹ درصد دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی به فضای مجازی برای بهره‌گیری از آموزش‌های آنلاین دسترسی دارند، گفت: گاه در یک خانه یک گوشی هوشمند وجود دارد و فرزندان به صورت مشترک از آن استفاده می‌کنند.
واقعی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تحصیلی پنج هزار و ۵۰۰ گوشی هوشمند و تبلت بین دانش آموزان توزیع شده است، اظهار کرد: این گوشی‌ها و تبلت‌ها جزو اموال مدرسه و تنها در اختیار دانش‌آموز است که سال آینده بقیه دانش آموزان نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۱۸۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بازگشایی مدارس , خراسان جنوبی , آموزش و پرورش , فضای مجازی , کرونا