سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹

۶۳۱ واحد مسکن اقشار کم‌درآمد در خراسان جنوبی ساخته شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: سهمیه ۶ هزار واحد مسکن اقشار کم‌درآمد در شهرستان‌های مختلف استان توزیع شده و تاکنون ۶۳۱ واحد به مرحله بهره‌برداری رسیده است.
۶۳۱ واحد مسکن اقشار کم‌درآمد در خراسان جنوبی ساخته شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی اصغر آسمانی مقدم افزود: از این سهمیه تاکنون ۶ هزار متقاضی تشکیل پرونده داده‌ و پنج هزار و ۸۶۶ متقاضی به بانک معرفی شده‌اند.
وی از انعقاد قرارداد پنج هزار و ۵۶۴ پرونده متقاضیان با بانک عامل خبر داد و گفت: چهار هزار و ۲۲ واحد به مرحله اجرای فونداسیون رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی بیان کرد: از این تعداد ۲ هزار و ۹۷۱ واحد به مرحله اجرای اسکلت، ۲ هزار و ۵۶۹ واحد اجرای سقف و هزار و ۷۳۳ واحد به مرحله سفت‌کاری رسیده است.
وی گفت: با توجه به اینکه استقبال مردم در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان از طرح مسکن اقشار کم‌درآمد کم بود، تصمیم گرفته شد که روستاییان نیز امکان استفاده از این طرح را داشته باشند و ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۱۵ ساله و ۳۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.

آسمانی مقدم تصریح کرد: همچنین با رعایت مقررات ملی ساختمان افراد واجد شرایط می‌توانند روی طبقات ساخته شده سایر اعضای خانواده این واحدها را بنا کنند.
وی گفت: در شهرهای زیر ۲۵ هزار خانوار در هر نقطه از شهر امکان ساخت این خانه‌ها وجود دارد اما در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر باید متقاضی واحد مد نظر را در مناطق حاشیه شهرها از جمله روستاهای اقماری بنا کند.
وی با بیان اینکه مدت ساخت این واحدها حداکثر تا پایان سال جاری است افزود: تیپ نقشه این منازل به طور میانگین ۶۰ متر مربع است اما در صورتی که فرد متقاضی آورده بیشتری داشته باشد، امکان افزایش بنا وجود دارد.

پس از اجرای موفقیت آمیز طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان در خراسان جنوبی که در پی سفر اسفند ماه ۹۷ «محمدباقر نوبخت» به این استان عملیاتی و بسیاری از این واحدها در مناطق روستایی افتتاح شد، احداث مسکن شهری برای نیازمندان هم در اولویت قرار گرفت و تفاهم‌نامه آن در سفر خرداد امسال رییس سازمان برنامه و بودجه به امضا رسید.
براساس این تفاهم‌نامه، مقرر شد پنج هزار واحد مسکن برای اقشار کم‌درآمد و بد مسکن‌ها در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و در حاشیه شهرها یا بافت‌های فرسوده شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت احداث شود. همچنین یک هزار واحد مسکونی برای تامین مسکن بازنشسته‌های واجد شرایط در این طرح لحاظ شده است.

با توجه به اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در انجام تعهد ساخت پنج هزار واحد مسکونی از مجموعه سهمیه طرح مسکن محرومان و نتایج خوبی که در خراسان جنوبی به همراه داشت، ساخت ۶ هزار واحد مسکن شهری برای اقشار کم‌درآمد نیز به این حوزه واگذار شد.
عملیات اجرایی ۶ هزار واحد مسکن شهری ویژه اقشار کم‌درآمد در استان خراسان جنوبی همزمان با سومین روز هفته دولت امسال آغاز شد و اعتبار پیش‌بینی شده برای ساخت این واحدها ۷۸۰ میلیارد تومان شامل تسهیلات بانکی و آورده متقاضی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۱۸۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسکن , اقتصاد , بیرجند , خراسان جنوبی