شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱
روحانی:

وقتی مشکل ایجاد می شود هر کسی می خواهد تقصیر را گردن دیگری بیاندازد

حسن روحانی گفت: وقتی شرایط آرام می شود هر کسی می‌گوید یک چیزی دلیل معجزه بوده اما وقتی مشکل ایجاد می شود هر کسی می خواهد تقصیر را گردن دیگری بیاندازد.
وقتی مشکل ایجاد می شود هر کسی می خواهد تقصیر را گردن دیگری بیاندازد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا گفت: ما امروز با ویروس جدید انگلیسی مواجه شدیم که قدرت سرایتش ۷۰ درصد بیشتر از ویروس ووهانی است و با شدتی با این ویروس مواجه شده‌ایم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم یک موفقیتی بدست آوریم یک پروتکل نمی‌تواند چاره ساز است و باید همه پروتکل‌ها را رعایت کنند. در این داستان هیچ عاملی به تنهایی نمی‌تواند مساله را حل کند. 
رئیس جمهور تصریح کرد: اصلا بگویند تا ۶ ماه دیگر هیچ کسی سفر نرود؛ آیا مشکل حل می شود نه؛ سفر درون شهری هست. وقتی شرایط آرام می شود هر کسی می‌گوید یک چیزی دلیل معجزه بوده اما وقتی مشکل ایجاد می شود هر کسی می خواهد تقصیر را گردن دیگری بندازد. 

روحانی خاطر نشان کرد: تریبون‌ها باید به مردم آموزش و آرامش به مردم بدهد و باید هشدار های لازم را به مردم بدهد. هفته‌ای که شروع شده هفته سختی است. مراعات پروتکل‌ها باید به ۸۵ و ۹۰ برسد.
رئیس جمهور گفت: امروز در جلسه ما یک بحث مهمی در مورد واکسن شد. واکسن یکبار در تمامی عمر نیست و شاید ۶ ماه دیگر ممکن باشد دوباره واکسن زده شود. وزارت بهداشت می‌گوید واکسن کرونا چیزی نیست که برای یکسال باشد و شاید کمتر باشد و باید به فکر تولید واکسن زیاد باشیم. 

وی بیان داشت:  امروز در جلسه بحث بسیار مفصل راجع به واکسن داشتیم.  روزی که رفتیم واکسن از چین و روسیه بخریم دیدید که چه فضایی درست شد. فردی که مسئولیت داشت گفت من این واکسن را نمی زنم. فردی دیگر که متخصص بود، گفت اگر از روسیه واکسن بیاورید من نمی زنم این نامه ها در دفتر من موجود است. 

روحانی بیان داشت: روزی که خواستیم واکسن تهیه کنیم شما تزلزل برای کسانی که دنبال خرید واکسن بودند، درست کردید البته ما هم گوش نکردیم. برخی نامه نوشتند یادمان نرود که چه چیزهایی گفتیم. آنهایی که قبلا مخالفت می کردند امروز می‌گویند چرا بیشتر واکسن نخریدید؛ بیایید منصفانه رفتار کنیم. واکسن خریداری شده را حتما وزارت بهداشت باید تایید کند. امید داریم تابستان از واکسن داخلی استفاده کنیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هر چه سریعتر باید واکسن خریداری کنیم، اظهار داشت: ۷ تا ۸ میلیون نفر هستند و سن آن‌ها بالای ۶۵ سال است که اگر بتوانیم آن‌ها را واکسینه کنیم خیلی شرایط فرق می‌کند. تا پایان دولت هزاران تخت بیمارستانی آماده می‌شود. تا پایان هفته جاری تزریق نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار واکسن در کشور انجام می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۲۳۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دولت , ایران , کرونا , مجلس , روحانی