ورزشکاران خراسان جنوبی سال گذشته ۵۶ مدال کسب کردند

29 فروردين 1400 ساعت 14:04

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: ورزشکاران خراسان جنوبی سال گذشته در مسابقات مختلف ملی و جهانی ۵۶ مدال رنگارنگ را کسب کردند که از این تعداد سه مدال بین‌المللی و جهانی بوده است.


به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، حسن عزیزی افزود: ۴۸ هیات ورزشی استانی و ۳۶۰ هیات ورزشی شهرستانی داریم و با وجود همه محدودیت‌ها از جمله شیوع ویروس کرونا در سال گذشته در ورزش قهرمانی توفیقات خوبی را به دست آوردیم.
وی با اشاره به برنامه همگانی کردن ورزش با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و همکاری هیات‌های ورزشی گفت: در زمینه پویش «ورزش در خانه» سال گذشته توانستیم رتبه دوم کشوری را کسب کنیم و جزو استان‌های برتر در ترویج ورزش همگانی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی قرار گرفتیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه نگاه ویژه‌ای به ورزش بانوان در استان وجود دارد، اضافه کرد: به لحاظ تعداد افراد دعوت شده به تیم‌های ملی، بانوان خراسان جنوبی ۸۰ درصد این ظرفیت‌ها را در اختیار دارند.
وی گفت: امسال نیز هدف‌گذاری ویژه‌ای درخصوص ورزش‌های حرفه‌ای و قهرمانی داریم و برنامه‌ریزی کرده‌ایم در سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در آبان‌ سال جاری، ۲۰ تا ۲۵ مدال رنگارنگ را کسب کنیم.
عزیزی افزود: این المپیاد از این نظر برای ما خیلی مهم است که ورزشکارانی که در این المپیاد روی سکوی قهرمانی قرار می‌گیرند، به تیم ملی دعوت می‌شوند.

کمک هفت میلیارد تومانی به هیات‌های ورزشی و سمن‌ها
وی گفت: سال گذشته هفت میلیارد تومان به حساب هیات‌های ورزشی و سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن‌) استان واریز شد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: این اعتبار نسبت به سال ۹۸ حدود ۶۰ درصد افزایش یافته که این افزایش به واسطه توجه ویژه وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی بعد از سفرهای استانی بوده است.
وی افزود: از مجموع هفت میلیارد تومان، ۶ میلیارد تومان به حساب هیات‌های ورزشی و یک میلیارد تومان به حساب سمن‌های استان واریز شده است.

عزیزی گفت: سال ۹۸ سه میلیارد تومان به حساب هیات‌های ورزشی و سمن‌های استان واریز شد.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و خسارت آن به باشگاه‌های ورزشی خراسان جنوبی گفت: از اسفند سال ۹۸ تا پایان سال گذشته کرونا بیش از ۳۰ میلیارد تومان خسارت به باشگاه‌های ورزشی استان وارد کرده است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اظهار داشت: تمامی فعالیت‌های ورزش و جوانان حاکی از ایجاد سلامت و ترویج روحیه نشاط در جامعه است اما در این شرایط کرونا خط قرمز ما این است که هیچ یک از فعالیت‌های ورزشی نباید انجام شود و به شدت به متخلفین احتمالی برخورد خواهیم کرد.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 29249

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/29249/ورزشکاران-خراسان-جنوبی-سال-گذشته-۵۶-مدال-کسب-کردند

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir