رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

ظرفیت بیمارستان ولی‌عصر بیرجند تکمیل شد

2 ارديبهشت 1400 ساعت 13:22

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یا بیان اینکه ظرفیت پذیرش بیمارستان ولی‌عصر تقریبا پر شده گفت: تمهیدات لازم برای راه‌اندازی بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های رازی و امام رضا (ع) بیرجند صورت گرفته است.


به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد دهقانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روند شیوع ویروس کرونا از فردی به خانوادگی و در حال حاضر وارد فاز فامیلی شده است.
وی بیان کرد: متاسفانه در برخی روزها شاهد مراجعه 10 نفر از افراد یک فامیل به مراکز درمانی هستیم و سرعت واگیری ویروس نیز بسیار افزایش یافته و دوره نهفتگی در بیماران بسیار کوتاه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه بسیاری از بیماران کرونایی در سن جوانی با علائم شدید بستری می‌شوند گفت: این روزها شاهد چرخه ابتلا از سنین پایین به بالا در استان خراسان جنوبی هستیم.
وی تصریح کرد: ساده‌انگاری مردم نسبت به کرونا و برگزاری مراسم عروسی و دورهمی‌ها میزان بالای انتقال و حجم زیاد مراجعه به مراکز درمانی را به همراه داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خاطرنشان کرد: بیمارستان اصلی پذیرش و بستری بیماران کرونایی در مرکز استان که بیمارستان ولی‌عصر است تقریبا پر شده و تلاش ما بر این است که به دنبال بیمارستان‌های پشتیبان برویم.
وی یادآور شد: در این راستا تمهیداتی برای راه‌اندازی بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های رازی و امام رضا (ع) بیرجند صورت گرفته است.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 29256

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/29256/ظرفیت-بیمارستان-ولی-عصر-بیرجند-تکمیل

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir