پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۲

مصرف برق در خراسان جنوبی ۲۰ درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: مصرف برق در این استان ۲۰ درصد در فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.
مصرف برق در خراسان جنوبی ۲۰ درصد افزایش یافت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهدی دادگر افزود: با توجه به این افزایش بی‌سابقه مصرف برق در استان و از طرفی پیش‌بینی‌ها مبنی بر گرمای زودرس و طولانی در هفته‌های پیش رو ضمن تشکر از همکاری‌های قبلی، از تمامی مشترکین برق تقاضا داریم به رعایت الگوی مصرف و صرفه‌جویی در مصرف برق توجه جدی داشته‌ باشند.
 وی بیان کرد: در سال گذشته و سال جاری شدیدترین خشکسالی در استان و کشور رخ داده که باعث کاهش سطح ذخایر آب در مخازن سدها شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی اظهار داشت: بخشی از برق کشور از نیروگاه‌های برق آبی نصب شده در خروجی سدهای چندمنظوره تامین می‌شود، با توجه به کمبود آب پشت سدها، بخشی از ظرفیت تولیدی این نیروگاه‌ها، امسال کاهش خواهد یافت به همین دلیل از همه مشترکان درخواست داریم از اوایل اردیبهشت که وارد دوره گرما می‌شویم مدیریت مصرف برق را جدی بگیرند.
وی بر پرداخت به موقع بهای برق توسط مشترکین تاکید کرد و گفت: بدهی برق مصرفی مشترکین در استان حدود ۴۱ میلیارد تومان است.
دادگر بیان کرد: به ترتیب بیشترین میزان مصرف برق در استان مربوط به بخش‌های خانگی و کشاورزی با ۳۰ درصد، صنعتی با ۲۱ درصد، تجاری و سایر با ۱۰ درصد و عمومی با ۹ درصد است که امیدواریم با مدیریت مصرف برق از سوی مشترکین در فصل پرباری بهار و تابستان
پیش‌رو دچار مشکلی نشویم و فصل گرما را بدون چالش پشت سر بگذاریم.

وی همچنین با اشاره به خرید پنل خورشیدی برای عشایر و همت شرکت برق در برق‌دار کردن جامعه عشایری استان گفت: امسال هزار و ۲۰۰ پنل خورشیدی سیار بین جامعه عشایری استان توزیع خواهد شد و هزینه هر پنل خورشیدی ۹ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی افزود: مجموع اعتبار مورد نیاز برای خرید این هزار و ۲۰۰ پنل خورشیدی برای جامعه عشایری، ۱۱ میلیارد و ۷۷۲ میلیون تومان است که از این مقدار ۱۰ میلیارد و ۵۹۵ میلیون تومان به صورت بلاعوض توسط شرکت برق استان و از محل ظرفیت‌های قانون بودجه سال ۹۹ تامین خواهد شد و یک میلیارد و ۱۷۷ میلیون تومان سهم آورده عشایر است.

وی اظهار داشت: عشایر استان ۱۰ درصد هزینه خرید پنل خورشیدی را پرداخت می‌کنند و مابقی اعتبار مورد نیاز توسط شرکت برق برای رفاه و خدمت‌‎رسانی به عشایر تامین می‌شود.
دادگر گفت: تلاش ما این است که در سال جاری و از محل ظرفیت قانون بودجه سال ۱۴۰۰، پیگیر تامین تعدادی بیشتری از پنل خورشیدی برای رفاه عشایر باشیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۲۶۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , برق , خراسان جنوبی , بیرجند