شنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی:

خراسان جنوبی کمبود دو هزار معلم دارد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: خراسان‌جنوبی کمبود دو هزار معلم دارد.
خراسان جنوبی کمبود دو هزار معلم دارد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، محمد علی واقعی اظهارکرد: در آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی سال آینده هزار و ۶۴۲ نفر بازنشسته خواهند شد که این مسئله بر موضوع کمبود نیروی انسانی و معلم ما تأثیر گذار است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر قریب دو هزار کمبود نیروی انسانی و معلم در استان داریم، بیان‌کرد: با این حال تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم که هیچ کلاس درسی بدون معلم باقی نماند.

واقعی ادامه‌داد: یکی از راه‌های رفع این مشکل استمرار خدمت همکاران در شرف بازنشستگی است که این افراد در آستانه بازنشستگی قرار دارند ولی به واسطه نیاز استان به خدمت و کار خود ادامه می‌دهند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته حدود ۵۰۰ نفر استمرار خدمت داشته‌اند، افزود: از طرف دیگر نیروهای بازنشسته ما نیز ۱۴ ساعت حق التدریس دارند تا بتواند جبران این کمبود را داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: ورود نیروهای دانشگاه فرهنگیان، تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریس و نیروهای خرید خدمات و سرباز معلم از دیگر اقداماتی است که برای جبران کاهش نیروی معلم انجام می‌دهیم.
واقعی در زمینه شیوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانش‌آموزان بیان‌کرد: تأکید وزیر آموزش و پرورش بر برگزاری حضوری امتحانات است ولی با این حال همه چیز بسته به نظر ستاد ملی مقابله با کرونا دارد.
وی گفت: در حال حاضر آنچه مسلم است برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم است والبته ما در استان نیز منتظر بخشنامه هستیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۲۶۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , آموزش و پرورش , کرونا , مدارس