شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴

پیام رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به مناسبت روز ملی صنعت و معدن

دهم تیر ماه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی روز صنعت و معدن نامیده شده است.اختصاص این روز فرصت مناسبی است که به مهم ترین موتور محرکه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن نگاهی اندیشمندانه شود چرا که این بخش به عنوان عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و در آمد سرانه نقش بسزایی دارد.
پیام رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به مناسبت روز ملی صنعت و معدن
 
به گزارش خراسان تایم به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان خراسان جنوبی دهم تیر ماه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی روز صنعت و معدن نامیده شده است.اختصاص این روز فرصت مناسبی است که به مهم ترین موتور محرکه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن نگاهی اندیشمندانه شود چرا که این بخش به عنوان عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و در آمد سرانه نقش بسزایی دارد.
 بی‌گمان کسب موفقیت‌های بی‌بدیل تلاشگران صنعت و معدن در بخش‌های دولتی و غیردولتی نشانه‌ای آشکار و مصداقی بارز از توسعه و پیشرفت چشمگیر فرزندان برومند این سرزمین است که در پرتو مسئولیت‌پذیری منابع انسانی متعهد و متخصص بدست آمده است و اینک مجموعه صنعت و معدن کشور با اتکا به خلاقیت و هوشمندی بی‌نظیر به‌گونه‌ای تحسین‌ برانگیز اوج کارآمدی نیروهای توانمند داخلی را به اثبات رسانده‌ است.
این دو حوزه در اقتصاد و تحقق اهداف بلندمدت کشور نقش اساسی دارد عرصه هایی که تلاشهای تحسین برانگیز غیورمردان پولادین، چرخهای موتور پیشرفت کشور را به حرکت درآورده و باعزمی راسخ به پیش میرود.
مجموعه ذخایر معدنی غنی  استان و قابلیت های صنعتی مبتی بر توانمندی های معدنی استان در کنار نیروی انسانی تحصیل کرده و توانمند، نه تنها باعث توسعه و رونق استان شده بلکه سهم صادراتی بیشتر و ارزش افزوده بالاتری را نیز برای استان و کشور به ارمغان خواهد آورد و جایگاه استان را در توسعه اقتصادی ارتقاء خواهد داد.
امیدوارم روز ملی صنعت و معدن امسال را که روز تجدید عهد و پیمان دولت و ملت با جهادگران عرصه صنعت و معدن، با شعار «تولید و اشتغال– ساخت ایران» نامگذاری شده است، همه با هم سیاست های اقتصاد مقاومتی را چراغ راه خویش قرار داده و با همکاری و همراهی بخش دولتی و خصوصی با استفاده از تولیدات داخلی در راستای توسعه استان و کشور عزیزمان گام برداریم.
این روز را به همه تلاشگران، کارآفرینان، مدیران و کارکنان این عرصه تبریک میگویم و از تلاش ستودنی مردان و زنانی که در سنگر جهاد اقتصادی استوارانه، عزت و اقتدار ایران اسلامی را سرلوحه امور خویش قرار داده اند تقدیر و تشکر میکنم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۶۷۰۸
کلمات کليدی: اقتصاد , صنعت و معدن , دولت , تجدید عهد