شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸
امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد:

لزوم توجه مسئولان به فرهنگ‌سازی ازدواج سالم

امام جمعه موقت بیرجند گفت: مسئولان باید در راستای فرهنگ‌سازی ازدواج سالم و مبارزه با خرافات در زمینه ازدواج و تامین معیشت برای جوانان تلاش کنند.
لزوم توجه مسئولان به فرهنگ‌سازی ازدواج سالم
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان تایم به نقل از ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام علیجان دلدار در خطبه‌های نماز جمعه بيرجند با اشاره به اهمیت حجاب در جامعه، گفت: بی حیایی و بی عفتی از عادت‌های زشت است و بزرگترها و مربیان باید مراقبت باشند که فرزندان ما به بی حجابی و بی عفتی عادت نکنند.
وی ادامه داد: استفاده نامناسب و بی رویه از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی انسان را از مطالعه مفید و عبادت باز می‌دارد و مانع از توجه زنان و مردان به خانواده می‌شود .
امام جمعه موقت بیرجند افزود: استفاده از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی آسیب‌های بسیاری برای خانواده‌ها دارد.
دلدار با اشاره به اینکه اسراف عادتی زشت و ناپسند است، گفت: باید در مصرف آب صرفه جویی شود؛ چراکه در سرتا سر کشور در بسیاری از استان‌ها و شهرستان‌ها به دلیل گرمای هوا به جیره‌بندی آب رسیدند بنابراین باید صرفه‌جویی کنیم .
وی با اشاره به مناسبت‌های هفته، گفت: 21 تیرماه روز حجاب و عفاف است و رستگاری در حفظ حیا و عفت زنان و غیرت مردان است اما در حال حاضر وضعیت عفاف و حجاب در جامعه اسلامی مناسب نیست .
امام جمعه موقت بیرجند، تربیت درست بر محور حیا و عفت را عاملی برای جلوگیری از گسترش بی حجابی و بی عفتی در جامعه عنوان کرد و افزود: باید برای حیا و عفت فرزندان خود سرمایه‌‌گذاری کنیم.
دلدار با تاکید بر فراهم کردن زمینه ازداوج ساده و به دور از تجملات برای جوانان، ادامه داد: مسئولان باید در راستای فرهنگ‌سازی ازدواج سالم و مبارزه با خرافات در زمینه ازدواج و تامین معیشت برای جوانان تلاش کنند.
وی با بیان اینکه طرح عفاف و حجاب در سال 84 در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده، گفت: اما متاسفانه وضعیت مراکز علمی و دانشگاه‌ها در این زمینه مناسب نیست.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه 16 تیرماه روز مالیات و هفته فرهنگ‌سازی مالیاتی است، افزود: پرداخت مالیات وظیفه شرعی و قانونی برای پیشرفت کشور است و در جمهوری اسلامی ایران مالیات خرج کشور و مردم در زمینه‌های مختلف می‌شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۶۸۰۴
کلمات کليدی: حجاب , ازدواج , خراسان تایم , بی عفتی