شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵
رئیس سازمان صنعت و معدن خراسان جنوبی:

۱۴ پهنه اکتشافی در خراسان جنوبی شناسایی و به بخش خصوصی واگذار شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در سنوات قبل بالغ بر ۱۴ پهنه اکتشافی در خراسان جنوبی شناسایی و بخشی به بخش خصوصی واگذار شده است.
۱۴ پهنه اکتشافی در خراسان جنوبی  شناسایی و به بخش خصوصی واگذار شد
 
به گزارش خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، داوود شهرکی با بیان اینکه در خراسان جنوبی در مجموع پهنه های بسیاری در سنوات قبل معرفی شده است، اظهار داشت: اطلاعات ژئوفیزیک به ما فرصت می دهد تا بتوانیم ظرفیت های جدیدی را معرفی کنیم.
وی افزود: در صنوات قبل بالغ بر 14 پهنه اکتشافی در استان شناسایی و بخشی به بخش خصوصی واگذار شده است و در حال حاضر در حال اکتشاف هستند و شرکت سرمایه گذاری معدنی کوثر، شرکت طرح تولید مواد معدنی و سایر شرکت هایی که مشارکت خارجی داشتند نیز ورود پیدا کردند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین بخشی نیز آماده واگذاری است که در صورتی که اطلاعات آنان ارائه شود می توان اظهار نظر دقیق‌تری در خصوص وضعیت معدنی استان داشته باشیم.
شهرکی تصریح کرد: در حال حاضر بیشترین فعالیت معدنی مخصوصا در این سالهایی که با مشکلات منابع دولتی روبه رو بودیم سازمانهای توسعه ای در استان خوب شکل گرفت و فعالیت های خود را آغاز کردند.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا اکتشاف نوار مرز را با ایمیدرو ، اکتشاف بخش ذخایر معدنی مانند طلا با سازمان زمین شناسی، توسعه استخراج و اکتشاف زغال سنگ توسط طرح تولید، مس توسط شرکت های معدنی بزرگ خصوصی داشتیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه حضور خوبی از شرکتهای دولتی در سال قبل داشتیم یادآور شد: مجموعه منابعی که این شرکت ها در سال 95 در استان هزینه کردند رقم قابل ملاحظه ای است که در تاریخ فعالیت های معدنی استان بی سابقه بوده است.
شهرکی اظهار داشت: این نشان می دهد که تمرکز بر استان یک ظرفیت معدنی دارد که هم برای بخش خصوصی جذاب شده است و هم برای شرکت های دولتی که زمینه های فعالیت در استان های دیگر را ندارند و فرصتهای خوبی در این استان برای آنان فراهم است که در این استان سرمایه گذاری کنند و از طرفی دیگر بهره برداری خوبی از مطالعات اکتشافی خود داشته باشند.
وی افزود: در بحث طلا نیز اکتشاف این محدوده معدنی توسط سازمان زمین شناسی انجام شد و حدود 4 تن طلای قابل استعصال شناسایی شد که به جهت اینکه سازمان زمین شناسی یک سازمان اجرایی نیست و بر اساس توافقی که با موافقت وزارت انجام دادیم این محدوده طلا دار به شرکت طرح تولید به عنوان بازوی اجرایی وزارت صنعت و معدن محول شد که الان کار استخراج را آغاز کرده و معدن را برای استخراج تجهیز کرده اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در این راستا حدود 10 هزار تن سنگ برای تست فرآوری و انتخاب متد استعصال طلا استخراج می شود و به کارخانه طلای اصفهان می رود و بعد از تست های اولیه انشالله براساس آن خروجی بحث کارخانه را امسال طراحی و انشالله آغاز خواهند کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۶۸۰۶
کلمات کليدی: خراسان تایم , فعالیت معدنی , پهنه اکتشافی , معدن