شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴
مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی:

۴۲ میلیارد تومان اعتبار ملی برای مقابله با بیابان زدایی به خراسان جنوبی اختصاص یافت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از اختصاص ۴۲ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی برای مقابله با بیابان زدایی در استان خبر داد.
۴۲ میلیارد تومان اعتبار ملی برای مقابله با بیابان زدایی به خراسان جنوبی اختصاص یافت
 
به گزارش خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا نصرآبادی اظهار داشت: همچنین در بحث مدیریت مناطق بیابانی درباره مبارزه با آفت شپشک سفید نیز اعتباری بالغ بر 55 میلیارد تومان نیاز است.
وی از وجود 28 کانون فرسایش بحرانی بادی در استان خبر داد و گفت: از این میزان 35 هزار هکتار عرصه‌های فوق بحرانی مناطق را تشکیل می‌دهند و مقابله با آن اعتبارات بسیار زیادی لازم دارد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی تصریح کرد: امسال در پیش فرض‌های اولیه اعتباری بالغ بر 42 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی در بحث مقابله با بیابان و بیابان زدایی به استان اختصاص یافت.
نصرآبادی ادامه داد: در زمینه آبخوان و آبخوان‌داری نیز 4 برابر سال گذشته اعتبار اختصاص یافته که بیش از 10 میلیارد تومان اعتبارات ملی است.
وی بیان کرد: همچنین از محل اعتبارات استانی هم نیز اعتبارات خوبی در این زمینه پیش بینی شده و شاهد افزایش خوبی نسبت به سال گذشته هستیم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از پیشتازی این استان در اجرای پروژه بین المللی ترسیب کربن خبر داد و افزود: امسال اجرای یک پروژه ترسیب کربن جدید در شهرستان نهبندان نیز به تصویب رسید.
نصرآبادی تصریح کرد: در این راستا از محل اعتبارات ملی حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان پیش بینی اولیه این پروژه است و معادل همین رقم اعتبار ارزی نیز به آن اختصاص می‌یابد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی تاکید کرد: حدود 500 میلیون تومان اعتبار نیز از محل اعتبارات استانی به آن تخصیص می‌یابد.
وی گفت: از 27 خرداد ماه امسال عملیات اجرایی این پروژه وارد چرخه کار شده است.
نصرآبادی همچنین از اجرای نخستین الگوی شهرستانی طرح جامع مدیریت آبخیز از سال گذشته در شهرستان بشرویه خبرداد و یادآور شد: برای اجرای آن حدود 250 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۶۸۰۷
کلمات کليدی: خراسان تایم , منابع طبیعی , بیابان زدایی , آبخیزداری