شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶
مدیرکل اوقاف استان خراسان جنوبی:

۳۷ بقعه متبرکه در استان خراسان جنوبی میزبان طرح نشاط معنوی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خراسان جنوبی با بیان اینکه در طرح ضیافت الهی مردم استان ۱۸۷ میلیون تومان کمک کردند گفت: طرح نشاط معنوی از ۱۷ تیرماه تا ۲۲ مردادماه در ۳۷ بقعه متبرکه برای جوانان و نوجوانان بین ۷ تا ۱۸ سال برگزار می‌شود.
۳۷ بقعه متبرکه در استان خراسان جنوبی میزبان طرح نشاط معنوی است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام منصور هاشمی صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: طرح نشاط معنوی در 37 بقعه متبرکه در استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه در اجرای طرح نشاط معنوی از مبلغان بومی و 22 مبلغ اعزامی از قم استفاده می‌شود افزود: با توجه به سفرهای تابستانی امسال 560 اتاق زائرسرا و سوئیت برای پذیرایی و اسکان مسافران تابستانی در خراسان جنوبی آماده شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: همزمان با فصل تابستان طرح نشاط معنوی با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان از 17 تیرماه تا 26 مردادماه به مدت 6 هفته در امامزادگان خراسان جنوبی برگزار می‌شود.
هاشمی افزود: هدف ما تربیت نسل جوان برای حفظ نظام، اسلام و انقلاب است و اداره اوقاف و امور خیریه بزرگترین پایگاه قرآنی با اجرای بیشترین برنامه‌ها را در این زمینه دارد.
وی با بیان اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه به دنبال بیلان کار نیست اظهار داشت: در حال حاضر 98 بقعه در خراسان جنوبی داریم و با ایجاد بقعه‌هایی که به دلایل شخصی ایجاد می‌شود مخالف هستیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون 6 بقعه در استان تخریب شده است گفت: جدیداً شاهد ایجاد بقعه‌ای با اهداف شخصی در معصوم‌آباد خوسف هستیم که در راستای مخالفت با آن با فرمانداری مکاتباتی شده و منتظر جواب هستیم.
هاشمی افزود: در طرح نشاط معنوی مخاطبان ما دختران و پسران 7 تا 18 سال هستند که برای آنها کلاس‌های آموزشی، ورزشی، اردوی زیارتی، سیاحتی، احکام و معارف اسلامی، قرآن و مشاوره  اخلاق برگزار می‌شود.
وی اظهار داشت: طرح ضیافت معنوی امسال در 45 بقعه در استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود که در این مدت یک هزار و 578 برنامه در قالب این طرح در استان اجرا شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی افزود: مردم استان در ماه مبارک رمضان بیش از 187 میلیون تومان برای اجرای برنامه ضیافت الهی کمک کردند و همچنین 352 هزار و 521 نفر نیز در برنامه‌های این ماه شرکت کردند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۶۸۰۹
کلمات کليدی: خراسان تایم , بقاع متبرکه , نشاط معنوی , اوقات فراغت