دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۱
مدیرکل زندان‌های خراسان‌جنوبی:

تربیت 450 حافظ قرآن در زندان‌های خراسان‌جنوبی

مدیرکل زندان‌های خراسان‌جنوبی گفت: مشوق‌های قرآنی سبب شده تا تعداد حافظان قرآن در زندان‌های استان از 90 نفر به 450 نفر برسد.
تربیت 450 حافظ قرآن در زندان‌های خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، علی هاشمی روز گذشته (یکم مردادماه)در دومین دوره مسابقات قرآنی کارکنان سازمان زندان‌های استان و خانواده آنان عنوان کرد:رسالت اصلی ما اصالح و تربیت زندانیان است و در مسئله رسالت سازمان 5 مقوله مهم برای اصالح زندانیان را دنبال  می‌کنیم.

وی این مقوله ها را شامل؛ دقت به سلامت جسمی زندانیان، توجه به روح و روان آنان، امورات فرهنگی و تربیتی، حرفه آموزی و اشتغال و مراقبت بعد از خروج و آزادی از زندان دانست.
مدیرکل زندان‌های خراسان‌جنوبی ادامه داد: در این مسابقات 66 نفر شرکت کرده بودند که 25 نفر از آنان مقام کسب کردند . 
هاشمی یادآور شد: مشوق‌های قرآنی سبب شده تا تعداد حافظان قرآن در زندان‌های استان از 90 نفر به 450 نفر برسد.
وی با اشاره به اینکه اگر به قرآن توجه نشود و به مسائل دینی و ایمانی کمرنگ شود دچار لغزش و آسیب می‌شویم، تصریح کرد: کارکنان زندان‌های خراسان‌جنوبی از سالم‌ترین کارکنان زندان‌های کشور هستند.
مدیرکل زندان‌های خراسان‌جنوبی ادامه داد: در بخش برپایی نماز با ارزیابی صورت گرفته اداره کل زندان ‎ ها جزو دستگاه‌های برتر استان در طی چند سال متوالی بوده و همچنین در بین زندان‌های کشور مقام نخست در این بخش را کسب کرده است. 

وی با اشاره به طرح حفظ قرآن و اعطای مرخصی به زندانیان گفت: در این طرح اگر زندانی و یا خانواده زندانی بتوانند سه صفحه از قرآن را حفظ کنند می‌توانند از دو روز مرخصی بهره‌مند شوند و در صورت حفظ یک جزء از قرآن از مرخصی 14 روزه برخوردار می‌شوند. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۷۰۶۲
کلمات کليدی: خراسان تایم , زندان , حافظ قرآن , خراسان جنوبی