چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷

برگزاری اولین فستیوال فوتبال پسران افغان در خراسان‌جنوبی

نایب رییس هیات فوتبال خراسان‌جنوبی از برگزاری اولین فستیوال فوتبال پسران افغان در بیرجند با حضور تیم‌هایی از استان‌های همجوار خبرداد.
برگزاری اولین فستیوال فوتبال پسران افغان در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش سرویس ورزشی خراسان‌تایم به نقل ازایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، علی برات زاده امروز (11 مرداد ماه) در جمع خبرنگاران تصریح کرد: در خراسان‌جنوبی 2850 دانش آموز ثبت شده در مدارس استان داریم که از این تعداد 450 نفر دختر هستند.
وی افزود: اردیبهشت ماه سال گذشته اولین فستیوال فوتبال دختران در استان برگزار شد که این امر مورد استقبال فدراسیون و مسئولین کشور افغانستان قرار گرفت.
دبیر اجرایی فستیوال تصریح کرد: امسال نیز 14 مرداد ماه اولین فستیوال پسران افغان با حضور تیم‌هایی  خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی سیستان وبلوچستان برگزار می‌شود.
برات زاده با اشاره به اینکه این فستویال عصر روز شنبه از ساعت 17 الی 20 برگزار می‌شود، ادامه داد: پیش بینی شده در این فستیوال 100 نفر پسر فوتبالیست افغان حضور داشته باشند که این از استان‌های خراسان رضوی و سیستان هر کدام دو تیم در قالب 15 نفر حضور دارند.
وی ادامه داد: ابن برنامه با هدف شناسایی جمعیت و معرفی پتسانیل مرد افغانی مستقر در استان به منظور حمایت‌های مسئولین استانی از این قشر برگزار می‌شود.
نایب رییس هیات فوتبال خراسان‌جنوبی یادآور شد: همچنین با توجه به مشترکات دینی ، فرهنگی و زبانی بین دو کشور در قابل برگزاری این فستیوال انتقال فرهنگ‌ها نیز انجام شده و باعث ایجاد دوستی و همکاری بیشتر بین دو کشور می‌شود.
برات زاده اضافه کرد: همچنین با معرفی و شناخت ظرفیت‌های فوتبالی این قشر توسعه ورزش برای افغانی‌های مقیم ایران نیز میسر خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: از خانواده‌های افغانستانی نیز دعوت شده تا با لباس‌های محلی خود در این فستیوال حضور پیدا کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۷۳۱۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , افغان , خراسان‌جنوبی