سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳
امام جمعه شهرستان نهبندان:

وجود امام رضا(ع) در ایران و در خراسان یک نعمت برای تمامی مردم ایران است

امام جمعه شهرستان نهبندان گفت: برای مردم ایران یک توفیق و نعمت است که بتوانند به آسانی در کشور خودشان به زیارت امام رضا (ع) بروند.
وجود امام رضا(ع) در ایران و در خراسان یک نعمت برای تمامی مردم ایران است
 
حجت الاسلام والمسلمین خزائی در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی خراسان‌تایم، اظهارداشت: متاسفانه عده‌ای توانایی لازم جهت رفتن به مشهد مقدس و زیارت امام رضا (ع) را ندارند اما به لطف آستان قدس رضوی و کرامت امام رضا (ع) هر ساله خدام حرم رضوی که حامل پرچم بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) هستند، پرچم را به نقاط مختلف کشور جهت زیارت و تبرک جستن می برند و افرادی که توانایی زیارت از نزدیک ندارند پرچم ایشان را زیارت می‌کنند.
وی با بیان اینکه برای امام رضا علیه السلام زمان و مکان مطرح نیست، گفت:حرکت زیبایی که هرساله آستان قدس امام رضا(ع) انجام میدهد و خدام حرم رضوی در سطح استان‌ها حضور پیدا می‌کنند بسیارارزشمند است زیرا به معرفی اهل‌بیت(علیه‌السلام) می‌پردازند.
امام جمعه شهرستان نهبندان با بیان این سخن ازامام رضا(ع) که فرمودند:«اگرمردم زیبایی سخن ما را می‌فهمیدند ازماپیروی‌می‌کردند»، اظهار داشت: همه ما باید سعی کنیم راه و شیوه و منش زندگی امام رضا(ع) را در زندگی‌هایمان به کارببریم.
وی افزود: اینکه مردم با شور و حال خاصی به زیارت پرچم امام رضا (ع) آمدند نشان از این دارد که مردم دوستداراهل بیت هستند و زمانی که پرچم بارگاه امام رضا(ع) به این اندازه در میانشان محبوب می‌باشد، برای صاحب آن بارگاه ارزش بسیار بالایی قائل هستند.
خزائی با بیان اینکه همه این‌ها نشان دهنده عشق و ارادت مردم به اهل بیت (ع) می‌باشد ، گفت:انسان حسرت ایمان افراد روستایی ویا کم سواد را  می‌خورد زیرا با تمام وجودشان به امام رضا(ع) و اهل بیت عشق می‌‎ورزند.
امام جمعه شهرستان نهبندان یادآور شد: امام خمینی (ره) هر شب به زیارت امام علی (ع) می رفتند اما یک شب که حالشان مناسب نبود، مرحوم حاج مصطفی به امام خمینی (ره) می‌فرمایند که از راه دور سلام بدهند و به حرم امام علی نروند ولی امام خمینی(ره) می فرمایند: «پسرم این رگ عوامی را از ما نگیر» لذا عوام مردم اعتقاداتی دارند که ما روحانیت وائمه جمعه حسرت آن را می‌خوریم.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۷۴۸۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خدام حرم رضوی , امام رضا(ع)