چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸
سخنگوی اجلاس سراسری نماز:

امسال، عنوان اجلاس سراسری نماز"نماز و فضای‌مجازی"انتخاب شده است

سخنگوی اجلاس سراسری نماز گفت: امسال عنوان بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز "نمازو فضای مجازی" انتخاب شده است زیرا فضای مجازی مخاطبین زیادی در سطح کشور دارد و سالم سازی و حفظ امنیت آن، ترویج هنجار‌ها وسبک زندگی اسلامی-ایرانی باید دردستور کار قرارگیرد.
امسال، عنوان اجلاس سراسری نماز"نماز و فضای‌مجازی"انتخاب شده است
 
به گزارش سرویس فرهنگی خراسان‌تایم مسعود دریس، سخنگوی اجلاس سراسری نماز اظهارداشت:
با توجه به فواید و مضرات فضای مجازی باید با استفاده از آن ارزش‌های اسلام، برکات، جایگاه و اهمیت نماز را به صورت گسترده تبیین کنیم.
وی افزود: توسعه و گسترش فرهنگ دینی و فرهنگ نورانی نماز در فضای مجازی مستلزم تمرکز و تلاش مجاهدانه در اجرا و هماهنگی میان بخش‌های مختلف به منظور حمایت از فعالان در این حوزه است.
سخنگوی اجلاس سراسری نماز با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها تعابیری مانند تهاجم‌فرهنگی،شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی را درسخنان خود بیان نموده‌اند، گفت:همه این موارد در شبکه‌های ماهواره‌ای و فیلم‌هالیوودی نمایان شده است.
دریس ادامه‌داد: در حال حاضر  دشمنان با استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به آسانی ایدئولوژی و پارادایم فکری و فرهنگی مورد نظر خود را به جوامع دیگر انتقال می‌دهند.
 وی خاطرنشان‌کرد: بر اساس آمارهای به دست آمده در حال حاضر حدود 45 میلیون کاربر اینترنتی در ایران وجود دارد که ایران با مقام13جهان بالاتراز کشورهایی مانند ایتالیا، اسپانیا و کره جنوبی قرار دارد.
سخنگوی اجلاس سراسری نماز بیان‌داشت:
امسال عنوان بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز "نمازو فضای مجازی" انتخاب شده است زیرا فضای مجازی مخاطبین زیادی در سطح کشور دارد و سالم سازی و حفظ امنیت آن، ترویج هنجار‌ها وسبک زندگی اسلامی-ایرانی باید دردستور کار قرارگیرد.
 دریس ادامه‌داد: هدف از این عنوان حضور آگاهانه، عالمانه، مسؤولانه و هوشمندانه در فضای مجازی و بسترسازی برای استفاده از توانایی‌ها و استعدادهای سرشار نوجوانان و جوانان کشور است.
وی در همین زمینه تصریح کرد: سعی ما بر این می‌باشد که با سیاست گذاری صحیح و اقدامات سنجیده از حالت انفعال خارج شویم و با حضور فعال و تاثیرگذار و تولید محتوای اسلامی جذاب، در راستای تحقق اهداف عالی ستاد اقامه نماز کشور حرکت کنیم.
سخنگوی اجلاس سراسری نماز اهداف شورای سیاستگذاری ستاد اقامه نماز را  مواجه فعال و مبتکرانه با فضای مجازی ، آموزش عمومی و فرهنگ سازی در جهت بالابردن سواد رسانه ای نمازیاوران و هشیار سازی مخاطبان پیرامون مخاطرات فضای مجازی بیان‌داشت و افزود: ایجاد گفتمان سازی و استفاده حداکثری از فضای مجازی و  استفاده حداکثری از نیروها و تشکل‌های مردمی حزب اللهی برای استفاده از فرصت‌ها در یک فضای رقابتی و مقابله با تهدیدات از دیگر اهداف این شورا می‌باشد. 
دریس موضوعات فراخوانی اجلاس سراسری نماز را تولید محتوای نماز برگرفته از آیات و روایات شامل آثار نمایشی ، طرح های گرافیکی، پادکست های صوتی و استیکرهای نمازی بیان‌کرد.
 وی در همین زمینه ادامه‌داد:  تولید نرم افزارهای تلفن همراه و رایانه‌ای همانند بازی‌ها و سرگرمی‌ها ، نشر محتواهای نمازی از طریق ساخت وب سایت های تخصصی نماز ، ایجاد كانال ها و گروه های تخصصی نماز در نرم افزارهای پیام رسان تلفن همراه و اشتراك گذاری و باز نشر محتوای نمازی در وبگاه‌ها و شبكه‌های اجتماعی از دیگر بخش‌های این فراخوان است.
 
سخنگوی اجلاس سراسری افزود: علاقه مندان تا 15 آبان ماه امسال می توانند آثار خود را به اجلاس سراسری نماز از طریق سامانهwww.namazportal.ir ارسال کنند.
 
دریس ضمن بیان این مهم که 10 آذر ماه  96 نتایج از طریق سایت ستاد اقامه نماز اعلام می‌شود، ادامه‌داد:به آثار برگزیده رتبه های نخست تا سوم در هر موضوع ، هدایای نقدی به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۷۵۲۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فرهنگ , اجلاس سراسری نماز