پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳
مسئول دفتر موسسه آیه‌های استقامت:

موسسه "آیه‌های استقامت" یک تشکل مردم نهاد می‌باشد

مسئول دفتر موسسه آیه‌های استقامت گفت: تمامی تشکلهای مردم نهاد خودجوش می‌باشند و در حال حاضر که هجمه‌های فرهنگی غرب را پیش رو داریم بیشترین دغدغه ما گسترش فرهنگ دفاع مقدس در بین قشر جوان می‌باشد.
موسسه "آیه‌های استقامت" یک تشکل مردم نهاد می‌باشد
 به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی خراسان‌تایم، قنبری در مراسم افتتاحیه موسسه مردم نهاد"آیه‌های استقامت"اظهارداشت: درتعریف سازمان‌ آن‌ چیزی که در ذهن تداعی می‌شود اهداف دولت‌ها می‌باشد اما اینجا سازمان به معنی تشکل مردم نهاد است که با هدف نشر دفاع مقدس بین آحاد جامعه و نسل جوان و همچنین فراهم کردن زمینه‌های دفاع مقدس و ارتباط با خانواده شهدا و جانبازان و زنده نگه داشتن یاد شهدا و دفاع مقدس می‌باشد.
قنبری با بیان اینکه در تشکیل این موسسه پیشکسوتان ارتش و سپاه همکاری داشته‌اند بیان‌داشت: آغاز فعالیت ما از دی ماه سال ۹۵ بوده است و ما بیشترین توانمان را برای گرفتن مجوز این سازمان گذاشتیم و سعی ما در این مدت بر این بوده است که بسترهای مناسبی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی آماده کنیم و همزمان همکاری‌هایی در برنامه‌های نکوداشت شهدا و عملیات‌های دفاع مقدس با بنیاد شهید و سپاه داشته‌ایم.  
مسئول دفتر موسسه تازه تاسیس آیه‌های استقامت ادامه‌داد: ما دراین مدت باهمکاری مراکز هنری زمینه تدوین ۳۵ جلد کتاب را مشخص کردیم و جلسات مختلفی جهت توجیه نویسندگان برگزار شد و در حال حاضر آماده قرارداد بستن با نویسندگان می‌باشیم.
وی افزود: تشکلهای مردم نهاد خودجوش می باشند و در حال حاضر که هجمه‌های فرهنگی  غرب را در پیش داریم بیشترین دغدغه ما گسترش فرهنگ دفاع مقدس در بین قشر جوان می‌باشد.
قنبری با بیان اینکه این تشکل غیر سیاسی می‌باشد و به سمت استقلال پیش می‌رود، بیان داشت: ضرورت استقلال این تشکل این است که همه افراد این دغدغه را داشته باشند که باید این تشکل در بین مردم جا بیافتد.
وی ادامه‌داد: پیرامون فرهنگ دفاع مقدس مقام معظم رهبری تعابیرزیبایی دارند و بعد از اینکه آن را به گنجینه‌ای با ارزش تعبیر کردند از آن با تعابیر دیگری همانند معدن ثروت و طلا نام بردند.
مسئول دفتر موسسه آیه‌های استقامت ادامه‌داد: دوران دفاع مقدس برای ما برکات زیادی داشته است و نگاه مثبت به آن بسیاری از مشکلات فرهنگی حال حاضر ما را برطرف می‌کند زیرا فرهنگ دفاع و ایثار برای همه کشورها  محبوبیت می‌آورد.
قنبری خاطرنشان کرد: این موسسه مردم نهاد می‌تواند حلقه اتصال بین آحادمردم، دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد و اگر بتوانیم به کمک این تشکل مردم نهاد فرهنگ دفاع مقدس را ترویج کنیم به اهداف انقلاب اسلامی زودتر خواهیم رسید به خصوص در سطح استان خراسان‌جنوبی که استانی با سطح فرهنگ بالا و مستعد می‌باشد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۷۵۳۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آیه‌های استقامت , دفاع مقدس