چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۰
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی:

خراسان جنوبی ۳ برابر متوسط کشوری تخت درمانی دارد

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: متوسط شاخص تخت بیمارستانی به ازای بیمه شدگان در استان خراسان جنوبی به ۶ درصد رسیده است که متوسط این شاخص در سطح کشور ۲ درصد است.
خراسان جنوبی ۳ برابر متوسط کشوری تخت درمانی دارد
 
به گزارش سرویس اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، فرزاد فیروزی ظهر امروز در ششمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: با حمایت‌های مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و راه‌اندازی بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس (ع) بیرجند متوسط شاخص تخت بیمارستانی به ازای بیمه شدگان در استان خراسان جنوبی به 6 درصد رسید که متوسط این شاخص در سطح کشور 2 درصد است.
وی افزود: توسعه درمان در استان با احداث پلی‌کلینیک تامین اجتماعی در شهرستان طبس ادامه دارد که ان‌شاءالله تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: درخصوص تجهیزات پزشکی نیز اقدامات بسیار ارزنده و موثری انجام شده است و در حال حاضر تنها مشکل استان کمبود پزشک متخصص می‌باشد که در تلاش هستیم در تعامل با وزارت بهداشت این مشکل برطرف شود.
فیروزی با ابراز نگرانی از عدم اجرای معاینات بدو استخدام موضوع ماده 90 قانون تامین اجتماعی و ماده قانون کار و عدم انجام صحیح معاینات ادواری شاغلین کارگاه‌های سطح استان بیان کرد: ادامه این وضعیت مخاطرات جدی برای سلامت کارگران و تبعات حقوقی و قانونی برای کارفرمایان به دنبال خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه متوسط بار مراجعه بیمه شدگان به مراکز درمانی از 3 مورد در سال به 12 مورد در سال رسیده است از مدیران دستگاه‌ها، کارفرمایان و مجامع کارگری و بازنشستگی درخواست کرد فرهنگ سازی لازم را برای رفع این معضل و جلوگیری از اتلاف منابع بخش درمان سازمان انجام دهند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۸۲۱۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , تامین اجتماعی