جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۶
امام جمعه بیرجند:

کسانی در شهر کنسرت برگزار می کنند که می‌گفتند فلان آقا می‌خواهد پیاده‌روها را دیوار کند

امام جمعه بیرجند گفت: عده در شهر نان برای خوردن ندارند اما افرادی با برگزار کردن کنسرت یک شبه بیش از50الی60میلیون تومان درامد دارند.
کسانی در شهر کنسرت برگزار می کنند که می‌گفتند فلان آقا می‌خواهد پیاده‌روها را دیوار کند
 
به گزارش سرویس سیاسی خراسان‌تایم حجت الاسلام والمسلمین عبادی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بیرجند اظهار داشت: در نماز جمعه‌ها به تقوای الهی سفارش می‌شود اما قبل از تقوای الهی تقوای عقلانی است و قبل از آن تقوای فطری می‌باشد و قبل از تقوای فطری تقوای غریزی و قبل از آن تقوای طبیعی می‌باشد.
وی افزود: کسی می‌تواند از حمایت قرآن استفاده کند و هدایت شود که تقوای عقلانی و فکری داشته باشد، برای مثال توجه به استاندارد بودن یک وسیله‌ای که می‌خریم یا قوانینی که در سرعت رعایت می‌کنیم یعنی تقوا لذا باید حواسمان باشد که این عالم پر از این گونه مسائل است.
 عبادی خاطرنشان کرد: اگر در زندگی خودمان درد، مرض، بیماری و اختلافی داریم  بر اساس بی‌تقوایی است لذا اگر مشکلی داریم باید ببینیم کجا ناپرهیزی کرده‌ایم و یا کجا لقمه زیادی خوردیم، کجا حرف اضافه زده و کجا عمل نا بهنجاری انجام داده‌ایم و کجا از سیاست غلطی حمایت کرده‌ایم.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه قرآن کتاب تاریخ نیست بلکه کتاب هدایت می‌باشد، گفت: بالاترین شعور را انسان‌های باتقوا دارند و بیشعورترین انسان‌ها نیز افرادی هستند که هنجار شکنی می‌کنند.
وی افزود: افراد و پادشاهان زیادی بوده‌اند که با اسم اسلام وارد شده‌اند اما به بست رسیده‌اند درحالی که اسلام و انقلاب بن بست ندارند و آن چیزی که قابل دفاع می‌باشد اسلام است.
عبادی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بیرجند را شهر علم و ایمان خوانده‌اند، اظهارداشت: متاسفانه عده‌ای می‌خواهند این علم و ایمان را از ما بگیرند و درهمین راستا شاهد این موضوع بودیم در دهه ذی‌حجه و ایام شهادت امام باقر(ع) عده‌ای در سالن شهیدین قاسمی که شرایط برگزاری کنسرت را نیز ندارد، مراسمی گرفتند که زن و مرد مختلط بودند و زمانی که برق بخشی از سالن نیز قطع شد کم و بیش صدای جیغ  زن‌ها بلند بود.
امام جمعه بیرجند ادامه داد: برگزار کنندگان این مراسم می‌گویند مردم خوشحال شده‌اند، چطور پدری که کارخانه‌اش تعطیل شده است، پدری که بی‌کار است، روستایی که آب خوردن ندارد می‌تواند خوشحال باشد.
وی ادامه داد: این کار همان کسانی است که می‌گویند فلان آقا می‌خواهد پیاده‌روها را دیوار کند، این حرف‌های حاشیه‌دار را همان کسانی می‌زنند که می‌خواهند خوشحال باشند و می‌خواهند مسیر را برای خود هموار کنند.
عبادی با اشاره به این موضوع که مقام معظم رهبری فرمودند آتش به اختیار عمل کنید، تصریح کرد: باید از فرهنگ و دین خودمان با تقوا و رعایت قانون دفاع کنیم.
امام جمعه بیرجند گفت: عده‌ای از مردم با حداقل‌ها زندگی می‌کنند اما عده‌ای حقوق‌های نجومی می‌گیرند برای مثال کارخانه‌داری را می‌بینیم که برشکست می‌کند و یا دامدار و گاوداری را می‌بینیم که درامد او در سال به 10میلیون تومان هم نمی‌رسد ولی شخصی بابرگزار کردن کنسرت یک شبه بیش از 50یا60میلیون تومان درامد دارد البته این در حالی است که خود مسؤولان نیز در همین جریان‌ها و کنسرت‌ها حضور دارند و می‌گویند باید خوشحال بود.
وی خطاب به مسئولینی که میگویند باید خوشحال بود، گفت: آیا می‌دانند بر مسلمانان میانمار چه می‌گذرد؟ چه تعداد آواره در یمن، فلسطین و سوریه داریم؟ شما به عنوان مسؤول در جمهوری اسلامی ایران باید پیشتاز باشید و سیاستی در کشور ایجاد شود که دردی از مردم را دوا کند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۸۴۳۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کنسرت , عبادی