جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴
تولیت آستان قدس رضوی:

مدعیان حقوق بشر در مقابل نسل‌کشی مردم بی‌دفاع و مظلوم میانمار سکوت کرده‌اند

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه مدعیان حقوق بشر در مقابل نسل‌کشی مردم بی‌دفاع و مظلوم میانمار سکوت کرده‌اند گفت: راه برون رفت از مشکلات بشریت توجه و عمل به خطبه غدیر پیامبر اسلام است.
مدعیان حقوق بشر در مقابل نسل‌کشی مردم بی‌دفاع و مظلوم میانمار سکوت کرده‌اند
 
به گزارش خراسان تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در همایش بزرگ سادات شهرستان فردوس که به مناسبت عید سعید غدیر برگزار شد اظهار داشت: اگر به خطبه غدیر عمل می‌شد امروز شاهد این همه انحراف در عالم نبودیم و باید خطبه غدیر پیامبر اسلام که راه گمشده بشریت است مورد توجه و بازخوانی صاحبان فکر و اندیشه قرار گیرد.
نماینده مردم استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: آنچه کشور را در 38 سال گذشته حفظ کرده جانفشانی شهدا بود که غدیر را ادامه دادند و امروز هم رهبری معظم انقلاب اسلامی، اندیشه و عمل انقلابی را موجب حفظ کشور می‌دانند.
وی با بیان اینکه دشمن به دنبال اقتصاد غیر مستقل در این کشور است، گفت: اقتصاد مقاومتی که رهبر انقلاب بر آن تاکید دارند با تکیه بر منابع ثروت خدادادی و نیروی انسانی متراکم، جوان و خلاق این کشور پایه‌ریزی شده است.
رئیسی با بیان اینکه باید به جوانان اعتماد کرد و این نیروها و منابع می‌توانند کشور را نجات دهند و در استان خراسان جنوبی نیز دولت و فرهیختگان به دلیل کمبود نزولات آسمانی راه‌های برون رفت از مشکلات مردم را بررسی و مردم نیز باید مطالبه گر باشند، افزود: مردم وظیفه خود را به خوبی انجام دادند و اکنون نوبت مسئولان است زیرا استان خراسان جنوبی نیازمند یک حرکت جهشی است.
تولیت آستان قدس رضوی تسهیل زیارت و رفع محرومیت را دو اولویت آستان قدس رضوی برشمرد و افزود: در راستای تسهیل زیارت افراد محروم تاکنون 400 هزار زیارت اولی به پابوس امام رضا(ع) مشرف شده‌اند.
رئیسی با اشاره به اینکه زائرانی که از اقشار متوسط به پایین هستند برای هزینه اسکان در مشهد مقدس با مشکل مواجه می‌شوند، گفت: ایجاد شهر زائر با ظرفیت 24 هزار نفر در دستور کار آستان قدس رضوی قرار گرفت که فاز اول آن در سالروز میلاد امام رضا (ع) به بهره برداری رسیده است.
وی با بیان اینکه اولویت آستان قدس رضوی کار فرهنگی در منطقه است تا همه مردم بهره مند شوند در این زمینه قول مساعد داد وافزود: با همکاری مسئولان یک پروژه فرهنگی در آینده در شهرستان فردوس اجرا می‌شود.
رئیسی سرمایه اجتماعی این نظام را حضور مردم در صحنه برشمرد و گفت: مسئولان باید قدردانی از چنین مردمی را با عمل پاسخ دهند و اولین اقدام دشمنان اسلام پس از پیامبر این بود که نگذارند ائمه معصومین میدان را برای هدایت انسان‌ها در دست بگیرند و به همین دلیل از هر راه موجود عرصه را بر آنان تنگ کردند.
نماینده مردم استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری ترور شخصیت پیشوایان دین را یکی از روش‌های دشمنان در این راستان برشمرد و افزود: متاسفانه افراد بی بصیرت را با خود همراه کردند و نمونه بارز آن در شهادت حضرت علی و واقعه عاشورا بروز کرد و اکنون نیز می‌خواهند با ترور شخصیت جمهوری اسلامی و مسلمانان عالم، آنان را به گونه ای دیگر جلوه داده و جنگ طلب معرفی کنند.
وی با انتقاد از مدعیان حقوق بشر و حتی حقوق حیوانات تاکید کرد: کسانی که مدعی رعایت حقوق حیوانات هستند امروز در مقابل حقوق انسان‌ها و نسل‌کشی مردم بی دفاع و مظلوم میانمار سکوت کرده‌اند و سیاست جمهوری اسلامی ایران دفاع از مظلومان عالم است که این سفارش پیامبر در خطبه غدیر است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۸۴۳۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , رئیسی , غدیر