دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۲
مسئول دبیرخانه کنگره شهدای خراسان جنوبی:

نخستین کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی سال آینده برگزار می‌شود

مسئول دبیرخانه کنگره شهدای خراسان جنوبی گفت: برای اولین بار کنگره دو هزار شهید استان خراسان جنوبی مهرماه سال ۹۷ در بیرجند برگزار می‌شود.
نخستین کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی سال آینده برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا زهرایی از برگزاری  اولین کنگره 2 هزار شهید استان در مهرماه سال 97 خبر داد و اظهار داشت: مدت برگزاری این مراسم 5 روز است.
وی افزود: هر روز ویژه (ایثارگران، بانوان)، (دانشجویان، اساتید و طلاب)، (اصناف، بازاریان، کارگری و کارمندی)، (دانش آموزان و فرهنگیان) و یک روز آخر کلی است  و چنانچه نیروهای مسلح هم اعلام آمادگی کنند این برنامه 6 روزه می‌شود.
مسئول حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در سپاه استان عنوان کرد: شورای سیاستگذاری کنگره شهدای استان به ریاست آیت‌الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان برگزار شده است.
وی ادامه داد: ستاد اجرایی کنگره به ریاست استاندار تشکیل شده است و فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان دبیرکل و دبیر جانشین فرمانده سپاه استان است.
زهرایی بیان داشت: طی جلساتی که تا کنون در ستاد اجرایی تشکیل شده پنج  کارگروه اقشار، پشتیبانی و مالی، حفظ آثار، فرهنگی و رسانه تشکیل شده که 23 کمیته زیرمجموعه این کارگروه ها در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه بعضی از کمیته‌ها مانند رسانه، ادبیات و بانوان کارشان را شروع کرده‌اند افزود: غیر از ستاد اجرایی، شورای سیاستگذاری در شهرستان ها تشکیل شده  که مسئولین آن امام جمعه، فرماندار و فرمانده سپاه هر شهرستان است.
مسئول دبیرخانه کنگره شهدای استان گفت: برای اولین بار کنگره شهدا در خراسان جنوبی برگزار می شود که این مراسم را هر 10 سال یکبار در هر استان داریم.
وی اضافه کرد: نمایشگاهی در حاشیه کنگره شهدای با عنوان "از حبوط تا عروج" در حسینیه جماران برگزار خواهد شد.
زهرایی خاطرنشان کرد: هنوز میزان اعتبارات اختصاص یافته به این برنامه مشخص نشده است و بعد از جمع بندی به تصمیم نهایی رسیده و عمده اعتبارات باید در استان تامین شود.
وی عنوان کرد: از مسئولین استان خواهشمندیم به دلیل ضیق وقت همکاری‌های لازم را داشته باشند تا کنگره‌ای در شأن شهدای استان برگزار کنیم.
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۸۷۶۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کنگره , شهدا